דיווחים בעזה: 8 פצועים בתקרית ירי עם צה"ל

כלי תקשורת ברצועה טוענים כי כוח צה"ל ירה לעבר שני חמושים שהתקרבו למעבר קרני אך נמלטו לאזור מאוכלס. דובר צה"ל: ירינו, אך איש לא נפגע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כלי תקשורת בעזה דיווחו כי שמונה פלסטינים נפצעו היום (חמישי) מירי שביצע לעברם כוח צה"ל סמוך למעבר קרני שבצפון הרצועה. מצבם לא ברור. בצה"ל טוענים כי לא ידוע להם על נפגעים.

מהדיווחים הפלסטיניים עולה כי כוח צה"ל שזיהה שני חמושים מתקרבים לגדר המערכת, פתח לעברם באש אולם השניים נמלטו והגיעו אל אזור מאוכלס. לא דווח כיצד נפגעו השמונה. מצה"ל נמסר כי "כוח זיהה פלסטינים שהתקרבו לגדר ובוצע לעברם ירי ממקלע. לא זוהתה פגיעה והם שבו לרצועה".

לפני כשבועיים פגע מטוס ריסוס אזרחי בבלון תצפית על עזה של צה"ל, וגרם להתרסקותו. הטייסים לא נפגעו בתקרית, אך הבלון הושבת לתקופה לא ידועה. האירוע התרחש  כשמטוס ריסוס קל – שפעל באחד המושבים באזור – פגע ככל הנראה בכבל המחבר את הבלון לקרקע. עקב כך התנתק הבלון ונסחף ללא שליטה, עד שהתרסק סמוך לרצועת עזה. כוח צה"ל שהוזעק למקום אסף את הבלון ואת האמצעים המותקנים עליו. מאז מנסה צה"ל להשיב את הבלון לפעילות מבצעית.

מדובר באירוע חריג שפגע ביכולות התצפית והמעקב של צה"ל בגזרה. בלון התצפית נחשב לאמצעי טכנולוגי מתקדם, המאפשר טווח ראייה של מספר קילומטרים ב-360 מעלות. הוא מאפשר לשדר את תמונת המצב אל החמ"לים בגזרות ובאוגדה, ובכך לזהות פעילות חבלנית ברצועה. צוותי הבלון, המתמחים בהפעלת מערכת התצפית שלו ביום ובלילה, נחשבים למערך תצפית העומק של הרצועה.

כוח צה"ל סמוך למעבר קרני, ארכיוןצילום: אלי הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ