ארבעה עצירים חזרו לשבות רעב

לפי ההסכם שעליו חתמו נציגי האסירים עם השב"כ, בקשותיהם ימולאו רק בתנאי שכל שובתי הרעב יפסיקו את שביתתם

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
עמירה הס
עמירה הס

ארבעה כלואים פלסטינים חידשו את שביתת הרעב שלהם, כך מדווחים עורכי דין מארגונים שונים שמייצגים אסירים. במרכז הרפואי של שירות בתי הסוהר חידשו את השביתה שלושה: מחמוד אל סרסאק, שחקן כדורגל מעזה שנעצר במחסום ארז ב-2009 והוא כלוא בקטגוריה של "לוחם בלתי חוקי", ללא משפט ומבלי שידע מה החשדות נגדו. סרסאק חידש את השביתה משום שנודע לו שהביקורת השיפוטית על צו המעצר שלו לא תתקיים ב-1 ביולי, כמתוכנן, אלא רק בסוף השנה.

אכרם ריחאווי שבת רעב לפני פרוץ השביתה הכללית, בטענה שאינו מקבל את הטיפול הרפואי שלו הוא נזקק בשל כמה מחלות שמהן הוא סובל. עו"ד מחמוד חסאן מארגון א-דמיר להגנת האסירים, מעריך שהוא חידש את השביתה משום שעדיין לא קיבל את הטיפול הנדרש. שובת הרעב השלישי הוא מוחמד אבו ליבדה, משותק ומרותק לכיסא גלגלים. עו"ד חסאן, כמו עמותת רופאים לזכויות אדם, עוד לא הצליחו לברר מהי הסיבה לחידוש השביתה.

הרביעי הוא מוחמד תג', שדורש הכרה כשבוי מלחמה: הוא נעצר בזמן האינתיפאדה השניה כשהיה במשמר הלאומי הפלסטיני, ולדבריו מילא הוראות כחייל ולכן יש להתייחס אליו כשבוי מלחמה. לפי מה שנאמר לחסאן, הובטח לתג' שבקשתו תמולא. עם סיום השביתה הוא הועבר לכלא ג'למה, ולטענת תג' הוא הוכה בדרך וסוהרים התייחסו אליו בזלזול ונתנו לו להבין ש"הכל שטויות".

לפי ההסכם שעליו חתמו נציגי האסירים עם השב"כ, בקשותיהם ימולאו רק בתנאי שכל שובתי הרעב יפסיקו את שביתתם. אך לפי סוכנות הידיעות מעאן, מהשב"ס נמסר כי שובתי הרעב הם מקרים פרטיים ואינם משפיעים על גורל ההסכם. בשב"ס אישרו כי כמה עצירים חזרו לשבות רעב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ