ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר ההגנה של אוסטריה, נורברט דראבוס, תקף באופן חסר תקדים את שר החוץ הישראלי אביגדור ליברמן ואמר כי חברותו בממשלת ישראל היא בלתי נסבלת. בראיון שצפוי להתפרסם היום (ראשון) בעיתון האוסטרי "די פרס" מותח שר ההגנה ביקורת חריפה על מדיניותה של ישראל, בדגש על האיום האיראני והבנייה בהתנחלויות.

"איראן עדיין אינה מסוגלת לבנות פצצה ואיומיה של ישראל מיותרים", אמר דראבוס, המשמש גם כשר הספורט של אוסטריה. לדבריו, "התקפה על מתקני הגרעין של איראן תצית אש בלתי ניתנת לשליטה באזור ותייצר סולידאריות וסימפטיה לאיראן בעולם הערבי ובכלל".

כשנשאל אם יש לו בעיה כללית עם ממשלת ישראל, השיב דראבוס, החבר במפלגת המרכז-שמאל באוסטריה, כי הוא מברך על הצטרפותה של קדימה לממשלה, אך הדגיש כי בסך הכל "אני מתקשה להסכים עם המדיניות הישראלית", ומתח ביקורת ספציפית על המשך הבנייה בהתנחלויות.

אביגדור ליברמן. התקפה נוספת מצד מנהיגים אירופייםצילום: אוליבייה פיטוסי

"ישראל מפנה אצבע מאשימה לאויביה החיצוניים כמו איראן והפלסטינים כדי להימנע מהתמודדות עם בעיות חברתיות פנימיות", אמר דראבוס, והוסיף  ש"אם אני צריך לדבר בכנות, העובדה שהשר ליברמן חבר בממשלת ישראל היא בלתי נסבלת. ישראל היתה במצב טוב יותר כשהיה איזון בין מפלגת העבודה והכוחות השמרניים, אך הזמנים הללו חלפו בשל הפילוג בשמאל".

התבטאותו של השר האוסטרי אינה הפעם הראשונה בה מנהיגים אירופאים בכירים מעבירים ביקורת קשה על שותפותו של ליברמן בממשלה. לפני כשלוש שנים אמר נשיא צרפת דאז ניקולא סרקוזי לראש הממשלה, בנימין נתניהו, במהלך פגישה בפאריס כי "אתה צריך להיפטר מהאדם הזה (ליברמן). תוציא אותו ותכניס את לבני. איתה ועם ברק אתה יכול לעשות היסטוריה". נתניהו השיב כי "בשיחות פרטיות הוא (ליברמן, ב"ר) נשמע אחרת". סרקוזי לא ויתר ואמר "בשיחות פרטיות גם ז'אן מרי לה פן (מנהיג הימין הקיצוני בצרפת, ב"ר) הוא אדם נחמד מאוד".

Read this article in English: Austria minister: Lieberman's presence in Israeli cabinet 'unbearable'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ