אוסטריה מתנערת מביקורתו של השר על ליברמן

בתחילת השבוע טען שר ההגנה האוסטרי כי חברותו של השר ליברמן בממשלת ישראל היא "בלתי נסבלת". משרד החוץ האוסטרי: הצהרותיו לא משקפות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

משרד החוץ האוסטרי פרסם אתמול (שלישי) הודעת התנערות מדברי הביקורת החריפים שהשמיע שר ההגנה האוסטרי נגד שר החוץ אביגדור ליברמן. "הצהרות אלו אינו משקפות את עמדת ממשלת אוסטריה כלפי היחסים עם ישראל", אמר דובר משרד החוץ אלכסנדר שלנברג. דיפלומטים אוסטרים אמרו לעיתון האוסטרי "די פרס" כי דבריו של שר ההגנה לגבי ליברמן "היו מיותרים".

ביום ראשון תקף השר האוסטרי נורברט דראבוס את ליברמן באופן חסר תקדים ואמר כי חברותו בממשלת ישראל היא בלתי נסבלת. בראיון שפורסם בעיתון האוסטרי "די פרס" מתח שר ההגנה ביקורת חריפה על מדיניותה של ישראל, בדגש על האיום האיראני והבנייה בהתנחלויות.

"איראן עדיין אינה מסוגלת לבנות פצצה ואיומיה של ישראל מיותרים", אמר דראבוס, המשמש גם כשר הספורט של אוסטריה. לדבריו, "התקפה על מתקני הגרעין של איראן תצית אש בלתי ניתנת לשליטה באזור ותייצר סולידאריות וסימפטיה לאיראן בעולם הערבי ובכלל".

כשנשאל אם יש לו בעיה כללית עם ממשלת ישראל, השיב דראבוס, החבר במפלגת המרכז-שמאל באוסטריה, כי הוא מברך על הצטרפותה של קדימה לממשלה, אך הדגיש כי בסך הכל "אני מתקשה להסכים עם המדיניות הישראלית", ומתח ביקורת ספציפית על המשך הבנייה בהתנחלויות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ