נסראללה: ישראל מקיפה עצמה בגדרות, אולם הטילים שלנו יגיעו לכל מקום בשטחה

באירוע לציון 12 שנים ליציאת צה"ל מלבנון, אמר מזכ"ל חיזבאללה כי "אם לא היתה התנגדות, היו התנחלויות גם כאן". לדבריו, חיילי צד"ל ננטשו על ידי ישראל

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

באירוע לציון 12 שנה לנסיגת ישראל מדרום לבנון, שנערך היום בבינת ג'בל בהשתתפות אנשי חיזבאללה, אמר מזכ"ל התנועה חסן נסראללה כי ישראל "מקיפה עצמה בגדרות, אולם זה לא יעזור לה בעימות".

"הנסיגה ב-2005 היתה המסמר האחרון בארון הקבורה של האידאולוגיה הציונית להרחיב את גבולות ישראל ההיסטורית" אמר נסראללה ממקום מחבואו בהקלטה ששודרה באירוע. "ישראל בונה גדרות, אולם זה לא יעזור לה, משום שיש לנו טילים שיכולים להגיע לכל מקום בשטחה".

"לאחר הנסיגה מלבנון ומעזה, ישראל מקימה גדרות בגבול מצרים ובגדה המערבית. היא סוגרת על עצמה". נסראללה התייחס בדבריו גם להקמת ממשלת האחדות בישראל, והזהיר שלמרות שחיזבאללה מעריך שמדובר בעניין ישראלי פנימי שקשור להיחלשות הקואליציה, הוא נותר ערוך לכל תוקפנות מצדה של ישראל.

האירוע בבינת ג'בל, היוםצילום: רויטרס

נסראללה התיחס בהרחבה ליציאת צה"ל מלבנון. "אם לא היתה התנגדות מהיום הראשון לנוכחות ישראל בדרום לבנון, גם שם היו מקימים התנחלויות, כפי שעשו בשאר השטחים הכבושים", אמר. "נוכחותה של ההתנגדות כיום חיונית, ואני קורא לכל הפלגין בלבנון לעמוד מאחוריה".

"ישראל נסוגה מלבנון במהירות ובלא הודעה מוקדמת למפקדי צד"ל, מתוך מחשבה שחיזבאללה וצד"ל יבצעו טבח אחד בשני, אולם הכשלנו את המזימה הזו", אמר נסראללה, שהוסיף כי חיילי צד"ל וכל מי שפעלו בשיתוף פעולה עם צה"ל ננטשו על ידי ישראל, ו"הפכו לשקי חול". לדבריו, "היום, לאחר 12 שנה, הוכח שישראל לא מעיזה לתקוף ולא לבצע חדירות, והראייה שתושבי הכפרים בדרום לבנון נשארו במקומם, ואפילו בונים בתים חדשים כמעט על גדר הגבול".

בדיון בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת שנערך השבוע אמר סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר נווה, שכוחו של חיזבאללה גדל משמעותית בהשוואה למצבו בימי מלחמת לבנון השנייה. לדבריו, לחיזבאללה 60 אלף רקטות וטילים - פי עשרה מאשר ב-2006. לדברי האלוף נווה,  משמעות קצב ההתחמשות המהירה שעבר חיזבאללה בשש השנים האחרונות היא חלק מנסיונו "להגיע למצב שהכמות הוא חלק מהאיכות, ובמהלומה קצרה על העורף יהיה ניתן להגיע לתמונת ניצחון". ראש חטיבת מחקר באמ"ן, תת אלוף איתי ברון, אמר בדיון כי בנוסף למל"טים לתקיפה ולטילי חוף - ים שחיזבאללה מפתח, מכוונים לישראל 3,500 טילים מסוריה ומאיראן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ