מתנחל ירה בצעיר פלסטיני ופצע אותו בינוני

העימותים החלו לאחר שמתנחלים הציתו שדות חיטה בכפר עוריף. בראשית השבוע הופץ סרטון המציג לכאורה מתנחלים מיצהר יורים לעבר פלסטינים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מתנחל ירה בצעיר פלסטיני ופצע אותו בינוני היום (שבת) במהלך עימותים בין פלסטינים למתנחלים באזור הכפר עוריף שבשומרון. העימותים החלו לאחר שמתנחלים, ככל הנראה מיצהר, הציתו אש בשדות חיטה של הפלסטינים. הצעיר פונה לבית החולים רפידיה בשכם.

לדברי תושבים המקום קבוצה של כ-25 מתנחלים, חלקם חמושים, הציתו את השדות. כאשר כמה מבני הכפר הגיעו למקום לכבות את האש, החלו עימותים בין הצדדים. במהלך העימות נורה אחד הפלסטינים בבטנו. כוח צה"ל שהגיע למקום הפריד בין הצדדים; מצה"ל נמסר כי האירוע נבדק.

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, אמר בתגובה לאירועים כי "על המשטרה לאסוף לאלתר את כל כלי הנשק בהתנחלות יצהר, ולפרק את כיתת הכוננות שממשיכה לבצע ירי ולפגוע בניגוד לנהלים ולהוראות. במקומה יש להקצות כוח צה"ל מיוחד שישמור סביב ההתנחלות. צה"ל איבד שליטה על השטח והרוגים ופצועים נוספים הם רק עניין של זמן. מתנחלי יצהר הפכו את האזור למערב פרוע והם מסכנים גם את הפלסטינים תושבי האזור וגם את חיילי צה"ל".

בראשית השבוע הפיץ בצלם סרטון המציג, לכאורה, מתנחלים מיצהר היורים אש חיה לעבר פלסטינים בכפר עסירה א-קבלייה שבאזור שכם. בתיעוד נראים המתנחלים, חלקם רעולי פנים, מיידים אבנים לכיוון בתי הכפר ולעבר פלסטינים ששהו במקום.

הצתת השדות באזור הכפר עוריף, היום

לאחר כמה דקות, נראים בסרטון כמה צעירים פלסטינים מהכפר שהגיעו לאזור ומיידים אבנים חזרה אל עבר המתנחלים. זמן קצר לאחר מכן, נראים חיילים מגיעים למקום, בעוד שברקע נשמעים רעשי ירי ושוררת המולה רבה. החיילים, שלא מצליחים להשתלט על התקרית, מתייצבים בסמוך למתנחלים, אך לא מונעים ממספר מתיישבים – אחד מהם אוחז באקדח והשני ברובה מסוג אמ-16, לכוון את נשקיהם לעבר הפלסטינים וככל הנראה גם לירות.

כתוצאה מהירי, נפצע אחד מתושבי הכפר – פתחי עסאיירה, בן 24, ופונה לבית חולים בשכם. יחד עמו נפצעו עוד כחמישה פלסטינים כתוצאה מיידוי אבנים. מהסרטון לא ברור מקור הירי המדויק שהביא לפציעתו של עסאיירה. בבצלם הוסיפו כי באחד הסרטונים נראה אחד ממיידי האבנים כשהוא חמוש ברובה מסוג "תבור" – כלי נשק הנמצא בשימוש רק בחטיבות החי"ר, ולכן יש חשד לכאורה כי אחד מהמעורבים בתקרית הינו חייל ששהה באזור בעת חופשתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ