המדינה למפוני גוש קטיף: קבלת הקראווילות תידחה, מיועדות למגרון והאולפנה

40 משפחות שממתינות למעבר ליישוב הקבע ייאלצו להמתין בשל הפינוי המסתמן; זעם בימין: נתניהו הפר התחייבותו לא לנקוט פעולות הקשורות לפינוי

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

מפוני גוש קטיף, שעדיין ממתינים לקבלת קראווילות חדשות התבקשו לאחרונה על ידי המדינה להמתין מעט, מכיוון שהקראווילות שיועדו להם נדרשות בדחיפות למפוני מגרון וגבעת האולפנה. מדובר בקראווילות שהיו מיועדות להצבה בישוב החדש בני דקלים בלכיש. למבנים היו אמורים להיכנס תושבים מהישובים נצר חזני ונווה דקלים, שנמצאים מאז פינויים במחנה מעבר זמני בעין צורים. השנה הוקם הישוב החדש, והמדינה מעוניינת בכך שכל התושבים העתידיים יעברו אליו, כדי להתחיל בחידוש חיי הקהילה.

40 משפחות היו אמורות לקבל קראווילה חדשה ולהתגורר בה, עד אשר כל בתי הקבע שלהם יהיו מוכנים. עם זאת, לאחרונה הודיעו לתושבים כי חל עיכוב של מספר שבועות, מכיוון שהמדינה זקוקה בדחיפות למבנים.

בימים אלה עומלת המדינה על הקמת מחנה זמני לתושבי מגרון בגבעת היקב, שם יוצבו 50 קראווילות. בנוסף, ולמרות שאין הסכם המסדיר זאת, המדינה רוצה להציב מבנים ארעיים בבית אל למפוני שכונת גבעת האולפנה.

הידיעה על בקשת המדינה עוררה זעם רב בימין, מכיוון שראש הממשלה, בנימין נתניהו, התחייב לפני כשבוע שלא לנקוט פעולות בשטח בנושא זה בתמורה לדחיית הדיון בחוק ההסדרה בכנסת בשבועיים. חברי כנסת מהימין פנו בדחיפות למזכיר הממשלה, וזה השיב להם כי מדובר בעניין טכני בלבד.

לפי הסיכום שהשיג נתניהו עם ח"כ זבולון אורלב והביא להסרת הצעת החוק מסדר היום, במהלך פרק זמן של שבועיים (לו נותר עוד שבוע) ייעשה מאמץ נוסף למצוא פתרון שימנע את הריסת הבתים, שבכל זאת לא יסתור את פסיקת בג"ץ שקבע כי יש לפנות את שני היישובים הבלתי חוקיים.

ח"כ דני דנון (ליכוד) אמר בתגובה לפרסום כי "ברק ומופז משפיעים לרעה על הקואליציה. לא נאפשר התנתקות ב' בצורה של פינוי גבעת האולפנה". לדבריו, "מעל ל-7 שנים לאחר ההתנתקות, מפוני גוש קטיף עדיין סובלים, ובמקום ללמוד מטעויות העבר פוגעים במפעל ההתיישבות פעם נוספת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ