זעם במשרד החוץ: אלי ישי יזם קשר עם ממשלת אריתריאה בניגוד לנהלים

שר הפנים זימן לשיחה את שגריר אריתריאה בישראל כדי לקדם בעצמו את גירוש המהגרים, למרות שמשרד החוץ סירב לאפשר את השיחה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר הפנים אלי ישי הצליח לעורר את זעם משרד החוץ. לטענת בכירים במשרד, ישי מנסה לנהל מדיניות חוץ עצמאית, שפוגעת במאמצים לפתור את סוגיית המהגרים. בשבוע שעבר הופתעו בחדר המצב של משרד החוץ לקבל שיחת טלפון מישי. האחרון ביקש שיקשרו אותו עם שר הפנים של אריתריאה, על מנת לשוחח עמו על גירוש נתינים אריתריאים מישראל.

הבקשה הועברה להנהלת משרד החוץ, ולאחר דיון קצר הוחלט שלא לאפשר את קיום השיחה. אתמול המשיך ישי בניסיונותיו לפתוח ערוץ שיחות עצמאי עם אריתריאה, ובניגוד לנהלים זימן אליו את שגריר אריתריאה בישראל, וביקש ממנו להעביר מסר לממשלתו בעניין גירוש נתינים אריתריאים בחזרה לארצם.

במשרד החוץ הסבירו כי מעבר לכך שישי ניסה לקיים את השיחה עם שר הפנים ועם שגריר אריתריאה ללא תיאום עם גורמי המקצוע במשרד החוץ, מדובר בחוסר הבנה מוחלט מצדו של ישי לגבי הדרך בה מתנהלת אריתריאה.

"אין מה להתקשר לשר הפנים כי הוא לא רלוונטי - מי שקובע שם בכל נושא זה הנשיא אפווארקי", אמר בכיר במשרד החוץ. "אלי ישי קוסם? פתאום הוא נזכר לנהל מו"מ עם שר הפנים של אריתריאה אחרי שכל המערכות מטפלות בזה? ואם ידבר אתו אז מה? מה הוא יודע על אריתריאה? מקסימום הוא יכול להזמין אותו לכנס של ש"ס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ