ליברמן: יש ראיות שאיראן מנסה להעשיר אורניום מעבר ל-20%

שר החוץ התייחס בוועדת חוץ וביטחון גם לסוגיית המהגרים: לא מדובר במסכנים, אלא בתעשייה שלמה. מתנהלים מגעים להשבתם למדינות המקור

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר הבוקר כי ישראל פועלת להשבת מהגרים מאפריקה שהגיעו לישראל למדינות המקור, אלא שלדבריו, הדיון הציבורי בנושא מקשה על המגעים עם מדינות אלו. ״לא מדובר במסכנים שהלכו מאות קילומטרים, אלא בתעשייה שלמה. אפשר להגיע להסדר עם מדינות המקור גם אם זה יעלה לנו הרבה מאוד כסף, אבל צריך לעשות את זה בשקט. האווירה הציבורית מונעת כל התקדמות הגיונית להגיע עם אותן מדינות להסדר. מי שחושב שאפשר בלי הסדר עם מדינות המוצא – טועה. מי שחושב שאפשר לירות בהם על הגבול, טועה גם כן״, אמר ליברמן.

באשר לניסיונות ההתחמשות של איראן בנשק גרעיני אמר ליברמן: ״ברור לחלוטין שאיראן מנסה לטשטש ראיות על תוכנית הגרעין שלה. בין השאר ניתן לראות הוכחות בתצלומי לווין. אנחנו יודעים על ניסיונות להעשיר אורניום מעבר ל-20%. נמצאו ראיות״. לדבריו, ״יש להם מתקנים שאין להם שום קשר לתוכנית הגרעין מלבד תוכנית גרעין צבאית. אין ספק כי מדובר בתוכנית גרעין צבאית. האנרגיה היחידה שהם יכולים לפזר איתה היא אנרגיית שלום בכל העולם״.

ליברמן הוסיף כי ״אין כעת מחלוקת לגבי מה האיראנים מנסים להשיג. העולם מתחבט בין פצצה להפצצה. העולם החופשי בוחר בינתיים באופציה העדיפה לאיראן״. לדבריו, ״האיראנים מקיימים פעילות אקטיבית בעיראק ומנסים לממש את המודל הלבנוני בעיראק. הסנקציות שמופעלות על איראן לא יורידו אותה מהתוכנית הגרעינית. הם מוכנים לשלם את המחיר. הפטפטת בנושא האיראני גורמת לנו לנזק. זה מעביר את תשומת הלב לכיוון של ישראל. . זה גורם לנו לנזק עצום״. ליברמן הוסיף כי ״האיראנים מנסים בכל יום לפגוע בנציגים שלנו בעולם״. 

ליברמן. "העולם מתחבט בין פצצה להפצצה"צילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ