בדרך לפינוי |

הוצבו קראווילות ראשונות לתושבי גבעת האולפנה

לאחר שהמשנה ליועמ"ש פטר את הצורך באישורי בנייה, הועברו הבוקר 6 קראווילות אל השכונה הזמנית, שתוקם בשטח שנתפס בעבר לצרכים צבאיים

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

משרד הביטחון החל הבוקר בהעברת הקראווילות הראשונות שבהן ישוכנו מפוני גבעת האולפנה מבית אל. שש קרווילות כבר הועברו לשכונה הזמנית, שתוקם בשטח שנתפס בעבר לצרכים צבאיים, ואנשי אגף מבצעים לוגיסטיים ונכסים (אמו"ן) ואגף הבינוי במשרד הביטחון החלו בהצבתם.

לפי הודעת משרד הביטחון, המהלך נעשה בתיאום והידברות עם ראשי ההתנחלות בית אל. ממשרד הביטחון נמסר כי "המשרד פועל מסביב לשעון כדי להשלים בהקדם את הקמת השכונה הזמנית ולאפשר לתושבי גבעת האולפנה להתפנות באופן הנוח והמכובד ביותר למפונים הזמניים".

המהלך מבוצע לאחר שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה אישר למקם את הקראווילות ללא כל צורך באישור בנייה - זאת בניגוד לחוק, שמחייב אישור של ועדה של המינהל האזרחי לבנייה בשטחים שנתפסו לצרכים צבאיים. המשנה ליועץ המשפטי לממשלה נימק את החלטתו בכך שמדובר ב"צורך צבאי דחוף ומיידי", ואם לא יקום יהיה חשש "לסדר הציבורי והביטחון באזור".

כפי שפורסם ב"הארץ", החליט שר הביטחון להעביר את תושבי האולפנה - שאמורים להתפנות מביתם עד סוף החודש - לשטח של 11 דונם של אדמות מדינה, שנתפס בשנת 1970 לצרכים צבאיים. השטח המדובר נמצא בתוך מחנה חטמ"ר בנימין, מפקדת צה"ל האחראית על אזור רמאללה. לפני שבוע החלו עבודות בנייה בתוך שטח הבסיס. טרקטורים שנשכרו על ידי משרד הביטחון החלו לחפור בקרקע על מנת להכין את התשתיות ל-35 הקראווילות שיהיו במחנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ