הסוכן הישראלי "הנסיך הירוק" עוכב בנתב"ג

מסעב יוסף, בנו של ראש החמאס בגדה שחי בארה"ב, הגיע לישראל עם מכתב מסגן השר איוב קרא המזמין אותו לביקור בכנסת

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

מסעב יוסף, בנו של ראש החמאס בגדה, שהיה סוכן ישראלי במשך עשר שנים, מבקר בישראל לראשונה מאז שעזב לארצות הברית. יוסף, שזכה לכינוי "הנסיך הירוק", נחשב לאחד הסוכנים הטובים ביותר שהיו לישראל בזרוע הצבאית של החמאס בגדה המערבית בימי האינתיפאדה השנייה. עם הגעתו הערב, יוסף עוכב בביקורת הדרכונים בנתב"ג.

סיפורו נחשף לראשונה ב"הארץ" ב-2010. בתקופה שבה שירת כמקור של השב"כ, הצליח יוסף לסכל עשרות פיגועי התאבדות, לחשוף חוליות של מתאבדים ומחבלים ולמנוע את חיסולם של בכירים בישראל. בשנים האחרונות הוא מתגורר בארה"ב שם קיבל מקלט מדיני.

לאחר פרסום ספרו "בן החמאס", מרצה יוסף בפני קהלים רבים בעולם ואף בפני קהילות יהודיות. בספור חושף יוסף את הדרכים שבהן סייע לשב"כ לרסק את הרשת שאנשיה רצחו מאות ישראלים בפיגועי התאבדות בין השנים 2000 ל-2005.

מסעב יוסף בראיון בניו יורק, 2010צילום: אי–פי

לאחרונה ניהל מגעים עם חברי כנסת וסגני שרים בישראל שאף הזמינו אותו לבקר בכנסת ישראל. יוסף הגיע לישראל כשהוא מצוייד במכתב מסגן השר איוב קרא המזמין אותו לביקור בכנסת. לפני כמה חודשים הוא גם נפגש עם סגן שר החוץ דני איילון בגרמניה. גם חברת הכנסת עינת וילף היתה מעורבת במגעים לקראת הגעתו לישראל.

לעת עתה לא ברור מה עמדת הרשויות המעכבות אותו בשדה התעופה. אביו, השייח חסן יוסף, כלוא בישראל והוא, יחד עם שאר בני משפחתו, מחרים את בנו. לאחר פרסום סיפורו ב"הארץ", פרסם אביו של יוסף הודעה יוצאת דופן מתוך כלא קציעות שבו הוא שוהה. לפי הודעת השייח, "אם נכונים הדברים שפרסם אותם 'הארץ' או לאו, מסעב לא היה אפילו ליום אחד חבר בתנועת החמאס, באף אחת מהזרועות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ