חשיפת תמלילי חקירת רוצחי משפחת פוגל: חיפשו "הרפתקה" להתפאר בה

מהתמלילים עולה כי לנערים תודעה פוליטית זניחה, והם מתקשים להסביר מדוע רצחו 5 בני משפחת אחת. הסיפור המלא יתפרסם מחר במוסף "הארץ" השבוע

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

בשנה ושלושת החודשים שחלפו מאז רצח משפחת פוגל באיתמר עלו תהיות רבות על המחשבות שחלפו במוחם של הרוצחים בזמן שנטלו את חייהם של חמש נפשות, בהן שלושה ילדים. תמלילי החקירה ושחזור הרצח, שהגיעו לידי "הארץ", שופכים אור על מה שאירע באותו ליל שישי ב-11 במארס 2011.

ב-10 באפריל בשנה שעברה החלה חקירתם של השניים, אמג'ד וחכים עוואד (אין קרבת משפחה) במחוז ש"י של המשטרה. הם נלקחו באישון ליל לשחזר את מעשיהם, מצוידים בשני סכיני קרטון ובבובות שדימו את הקורבנות. מקריאת התיק עולה כי יש פער עצום בין "הצלחת" המעשה - החדירה ליישוב, רצח חמישה בני אדם, גניבת שני רובים והימלטות ללא פגע - לבין אקראיות הביצוע.

מתמלילי החקירה עולה כי שני הרוצחים לא השתייכו לאף ארגון טרור ולמעשה היתה להם תודעה פוליטית זניחה. חכים אמר שהשתתף פעם אחת "בטקס זיכרון לדוד שלי שנהרג ב-2003 והטקס היה במסגרת החזית העממית". אמג'ד זרק כמה פעמים אבנים על חיילי צה"ל שנכנסו לכפר.

אמג'ד עוואד במתן גזר דינו בחודש ינואר השנהצילום: מוטי מילרוד

אמג'ד העיד כי יזם את הפיגוע. "רציתי לבצע פיגוע כי רציתי להיפטר מהחיים האלה. היו בעיות ביני ובין המשפחה. לפני שנתיים אבא שלי היה שואל אותי על הלימודים, ולמה אני מעשן, ומתערב בעניינים הפרטיים שלי באופן קבוע, ולכן חשבתי להתאבד. הדרך שחשבתי לעשות היא לבצע פיגוע התאבדות באיתמר", סיפר אמג'ד. את הרצח תיאר כך: "פתחתי את התריס וראה אותי ילד. סגרתי את התריס. נכנסתי מהדלת הראשית שהיתה פתוחה. חכים נשאר בדלת לתצפת. לקחתי את הילד הראשון (יואב, ח"ל) לחדר השינה ורצחתי אותו בשתי מכות בצווארו. שחטתי אותו".

לדברי חכים, “דיברנו על נושא נוסף, שזה ההרפתקה. בשיחה על ההרפתקה, הצעתי לאמג’ד רעיון שנגיע לגדר של איתמר. אמג’ד אמר ‘תעזוב’. אמרתי, ‘בוא נעשה דבר שיהיה מיוחד. כדי שבעתיד כל אחד יתבגר ויספר לילדים שלו על כך’".

את רצח התינוקת הדס תיאר אמג'ד בקצרה. "שכחתי לספר על התינוק שישן בין האבא והאמא ושבכה בקול רם. ודקרתי אותו בלב ויצאנו בדרך ממנה הגענו". חכים פירט: "עמדנו מחוץ לבית. ראיתי ג'יפ צבאי ממולי. סברתי שהג'יפ הגיע משום ששמעתי את היריות והכנתי את עצמי לחילופי אש אתם, אך הג'יפ המשיך בנסיעה. אמרתי לאמג'ד להיכנס לבית כדי לחפש נשק נוסף. אחרי חמש דקות הוא יצא מהחלון כשבידו 16 Mארוך, ואמר לי שרצח ילד קטן שבכה כי הוא פחד שיגלו אותנו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ