התגלה בית נוסף על החלקה הפרטית בגבעת האולפנה

תצלום אוויר חשף כי שליש מהבית נמצא על חלקת הפלסטיני תושב דורא אל-קרע. במינהל האזרחי אישרו שגם לבית הזה הוצא צו הריסה

עקיבא אלדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עקיבא אלדר

בנוסף לחמשת הבתים בגבעת האולפנה, המיועדים להריסה עד סוף החודש, גם שליש מבית שישי הוקם על חלקה פרטית של תושב הכפר הפלסטיני דורא אל-קרע. עובדה זו התבררה בבדיקת תצלום אוויר שעשה איש השמאל דרור אטקס. במינהל האזרחי אישרו שגם לבית הזה הוצא צו הריסה. קיימים צווי הריסה גם נגד חמישה קרוואנים שהוקמו ללא היתר באותן חלקות.

בתגובה לשאלת "הארץ" מסר דובר משרד המשפטים כי "הסעדים המבוקשים בעתירה ותשובת המדינה התייחסו לחמישה מבני קבע".

בתשובה לשאלה מדוע הפרקליטות אינה יוזמת ביצוע צווים שהמינהל האזרחי הוציא נגד כל הבתים בשכונה, כולל הקרוואנים, ונזקקת לצווי בג"ץ בעתירות הנפגעים וארגוני זכויות אדם, מסר הדובר: "כפי שמסרנו בעבר, היועץ המשפטי לממשלה הדגיש במכתבו לראש הממשלה כי בנייה בלתי חוקית על קרקע פרטית היא קשה ובעייתית ומחייבת טיפול הדרג המדיני והקצאת משאבים מתאימה. במיוחד יש לפעול למנוע בנייה חדשה כזו ולהסירה בשלבים מוקדמים ככל הניתן. נושאים מעין אלה מצויים תדיר על שולחן הגורמים המקצועיים במשרדנו, הנדרשים מעת לעת ללוות סוגיות והליכים שונים ולהידרש לסוגיית האכיפה. במקרים המתאימים, אנו נותנים פומבי לפעולות אלה. אין בידנו לפרט כרגע מעבר לכך, באשר לדרכי הפעולה הספציפיות".

פרקליטם של העותרים והיועץ המשפטי של ארגון "יש דין", מיכאל ספרד, אמר כי "תגובת משרד המשפטים שקולה לתגובת רופא האומר שהוא מטפל רק במחלות שהחולה מתלונן עליהן ולא מתעניין במחלות שמתגלות תוך כדי בדיקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ