באופן חריג שיגרו הלילה אנשי הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, ארבע רקטות לעבר תחומי ישראל, שנפלו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות חוף אשקלון וסמוך לשדרות, ואף קיבלו על כך אחריות. מדובר בצעד יוצא דופן, שכן חמאס נמנע מלשגר רקטות אל עבר ישראל מזה חודשים רבים.

בעקבות הנפילות, הועלתה רמת הכוננות בישובי עוטף עזה. התושבים קיבלו הנחיה לשהות במרחק 15 שניות ממרחב מוגן.

ביממה האחרונה תקף חיל האוויר כמה פעמים ברצועת עזה. ביום ראשון הפציצה ישראל אתר צבאי בדרום הרצועה, ששימש את גדודי אז א-דין אל קסאם. אתמול בלילה תקף צה"ל שני אתרים ברצועה, והפלסטינים דיווחו כי חמישה בני אדם נפצעו. בהמשך היום תקף פעמיים חיל האוויר בבית חנון שבצפון הרצועה והרג ארבעה. מדובר צה"ל נמסר כי "כלי טיס של חיל האוויר תקף חוליית מחבלים אשר עסקה בהכנות אחרונות לירי תלול-מסלול לעבר שטח מדינת ישראל בצפון רצועת עזה. זוהתה פגיעה". בלילה נערכה תקיפה נוספת.

האופנוע עליו נסעו הפלסטינים שנהרגו בתקיפה בבית חנון אתמולצילום: אי–פי

אתמול בבוקר אירע בגבול מצרים פיגוע חדירה בו נהרג סאיד פשאפשה, בן 35 מחיפה. פשאפשה עבד בחברה שביצעה עבודות בגבול עבור משרד הביטחון. חוליית מחבלים חמושים שעברה את הגבול לישראל, במקום שבו לא היתה גדר, טמנה מארב לשני כלי רכב של צוותי משרד הביטחון שעבדו על השלמת גדר המערכת. בן דודו של ההרוג, עמר, סיפר כי בערך בשעה שש בבוקר דיבר סאיד עם אחיו, מאהר, בעל החברה הקבלנית שעבדה עם משרד הביטחון. הוא סיפר לו שיורים עליהם, ואז נותקה השיחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ