ארגון חדש ולא מוכר קיבל אחריות לפיגוע אתמול

ארגון בשם "מועצת השורה של המוג'הידין" פרסם סרטון בו משבחים המחבלים את אל-קאעדה ומדברים בשבח המאבק הפלסטיני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ארגון חדש ולא מוכר בשם "מועצת השורה של המוג'אהידין" קיבל את האחריות לפיגוע אתמול בגבול מצרים, בו נהרג סאיד פשאפשה מחיפה. הארגון פרסם סרטון שצולם לפני הפיגוע, בו נראים לכאורה שני המחבלים שביצעו אותו.

המחבלים מזדהים בסרטון בתור אבו-צלאח אל-מסרי ממצרים ואבו-חודיפה אל-ריי מסעודיה. בסרטון מצולמים אל-מסרי ואבו-חודיפה כשהם מדברים בשבח מאבק הפלסטינים, ומהללים את מנהיג אל-קאעדה לשעבר אוסמה בן-לאדן.

הסרטון שפרסם הארגון

בפיגוע אתמול חדרה חוליית מחבלים חמושים הגבול ממצרים לישראל, במקום בו לא היתה גדר וטמנה מארב לשני כלי רכב של צוותי משרד הביטחון שעבדו על השלמת גדר המערכת.

מתחקיר ראשוני של הפיגוע עולה כי שני המחבלים עברו את הגבול, הטמינו מטען והמתינו לכלי רכב ישראליים שעוברים על הציר. הם קיבלו סיוע ממחבל נוסף שהוצב בצדו המצרי של הגבול. לאחר כמה דקות המתנה, הופעל המטען על אחד מכלי הרכב ובוצע ירי, בין היתר טיל RPG שהחמיץ את מטרתו. כתוצאה מהירי הידרדר אחד מכלי הרכב לתעלה וסאיד פשאפשה - שעבד בחברה שביצעה את העבודות על הגדר עבור משרד הביטחון - נהרג. לא היו נפגעים נוספים.

כוח מגדוד 13 של חטיבת גולני הגיע לזירה וניהל חילופי אש ממושכים בהם נהרגו המחבלים. במקום נשמע פיצוץ עז ולכן הבינו בצבא כי אחד המחבלים נשא על גופו מטען רב עוצמה. לא ידוע עדיין אם בוצע ירי גם מהגבול המצרי. פרט לשתי הגופות נמצאו גם רובי קלצ'ניקוב, רימונים, קסדות, אפודים ומדים מנומרים. במקביל נודע כי כוחות ביטחון מצריים מנהלים מצוד בסיני אחר המחבל הסייען.

על רקע ההסלמה בדרום, שהתפוצצו היום בדרום הארץ כ-40 רקטות. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. באופן חריג, נטל ארגון חמאס אחריות על חלק מהירי, והודיע כי אנשיו ירו עשר רקטות גראד בצהריים וארבע רקטות בלילה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ