לפיד בראיון ראשון: ישראל מצורעת בעולם בגלל נתניהו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

העיתונאי יאיר לפיד העניק אתמול ראיון ראשון לכלי התקשורת, חמישה חודשים וחצי אחרי הכרזתו על כניסתו לפוליטיקה. בראיון נרחב ליונית לוי בחדשות ערוץ 2, לפיד סירב לומר אם יצרף את יו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני למפלגת ״יש עתיד״ שהקים, מהלך שלפי הסקרים מגדיל משמעותית את מספר המנדטים שלהם יזכה. זאת לאחר שבעבר אמר מפורשות כי "אף פוליטיקאי מכהן לא יהיה במפלגתי".

לפיד תקף בחריפות את התנהלותו המדינית והפוליטית של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אך סירב לומר אם יחבור לממשלתו. ״לנתניהו יש היום קואליציה שמובילה אותו למחוזות שמביאים את ישראל להיות מצורעת בעולם. זה שהוא נואם טוב באנגלית לא מציל את המצב״. לדבריו, ״נתניהו החליט שלא מעניין אותו לעשות שום דבר כדי שאי פעם יהיה סיכוי לשלום. הוא לקח את הבעיה הכי מסובכת ומדממת, ואמר ׳אנחנו נעביר את זה לילדים שלנו, אותי זה לא מעניין. אני מפחד מפייגלין, אני מפחד מאלקין, לא מעניינת אותי הבעיה הפלסטינית׳״. לדברי לפיד, ״זה חוסר אחריות״. עם זאת, כאמור, לפיד סירב להתייחס לאפשרות שיצטרף לממשלת נתניהו לאחר הבחירות.  

״אני לא יודע איזו ממשלה תהיה. בהחלט יש אפשרות שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה.  אני מכיר את התזה שאומרת שמה שלא יקרה, בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. אני לא חושב שזה הכרחי. יש הרבה אפשרויות, יש הרבה זמן".

לפיד ביטא בראיון שאיפות מרחיקות לכת באשר ליכולתו להשפיע על עתידה של ישראל. ״אני הולך לשנות את מדינת ישראל", אמר. " ישראל זקוקה לשינוי. המדינה נטשה את אזרחיה ואני הולך לשנות את מדינת ישראל״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ