פרס ביטחון ישראל יוענק השנה למפתחי מערכת כיפת ברזל

הפרס יוענק בחודש ספטמבר בטקס בהשתתפות ראשי מערכת הביטחון. לא ידוע לפי שעה מיהם יתר הזוכים בפרס

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן

שר הביטחון, אהוד ברק, אישר את המלצת ועדת פרס ביטחון ישראל לשנת 2012, שלפיה הפרס יוענק לצוות מפתחי מערכת "כיפת ברזל". את הפרס יקבלו שמונה ממהנדסי המערכת, ובראשם מהנדסי מפא"ת (המינהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון), מהנדסי חברת רפאל - הקבלן הראשי בפרויקט, אמפרסט - מפתחת מערכת השליטה והבקרה של "כיפת ברזל", ומערך ההגנה האווירית בחיל האוויר, המפעילים את המערכת זה למעלה משנה.

טקס הענקת הפרס על שם אליהו גולומב יתקיים במהלך חודש ספטמבר במעמד ראשי מערכת הביטחון. ראש המוסד, תמיר פרדו, שיהיה נוכח בטקס, זכה בעבר בשלושה פרסי ביטחון ישראל אישיים בעת שירותו בארגון.

בינתיים לא ידוע מיהם יתר הזוכים בפרס היוקרתי, שניתן בעבר גם למפתחי מערכת "מאמין בריבוע" בשנת 2009, שחוברה למערכת "צבע אדום" ומספקת התרעה טובה יותר בעת שיגורי רקטות אל עבר שטחי ישראל, וכן הוענק בשנת 2003 למפתחי מערכת "חומה", הכוללת גם את פיתוח טילי ה"חץ".

סוללת כיפת ברזל. חיל האוויר מפעיל כיום 4 סוללות מבצעיותצילום: אליהו הרשקוביץ

רק בסבב ההסלמה האחרון יירטה המערכת עשר רקטות שנורו אל עבר יישובים בישראל. במהלך פעילותה, החל מחודש אפריל בשנה שעברה, צברה המערכת ניסיון מבצעי, ראשון מסוגו בעולם, ביירוט של למעלה מ-100 רקטות שנורו מרצועת עזה. כיום מפעיל חיל האוויר ארבע סוללות מבצעיות, כאשר הסוללה החמישית של המערכת צפויה להתחיל לפעול בתחילת השנה הבאה.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ