גילי כהן
גילי כהן

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל חשפו בשבועות האחרונים רשת להברחת עשרות טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים הכלואים בבתי הכלא בישראל. במסגרת הפרשה, נעצרו ונחקרו בחודש האחרון מספר אנשים, בהם אזרחים ישראלים.

מחקירת המעורבים בשב"כ עלה כי המימון לפעולת ההברחה הגיע הן מישראל והן מהגדה המערבית. ארבעה תושבי ישראל היו אחראים להכנות להברחה: מוחמד משארקה מערוער שבפזורה הבדואית וכפאיה עלאווה, תושבת טירה, ארגנו על פי החשד את המכשירים להברחה. ח'אלד אל-עאצם, תושב תל שבע, היה אמור להחביא על פי החשד את הטלפונים בדברי מאפה המוכנסים לתוך הכלא, ואילו זיאד בסאם מראמה, היה אמור להבריח את הטלפונים בסיועו של אחד מסוהרי בית הכלא.

השב"כ טוען כי שני אסירים ביטחוניים, ג'אד בזאר תושב ביתילו, הכלוא מאז ינואר 2006 בגין מעורבות בביצוע ירי, וחוסאם עאמר תושב טול כרם, שנידון למאסר עולם בגין רצח, היו אנשי הקשר שהיו אחראים על תיאום והעברת הטלפונים בבתי הכלא שאטה ונפחא. 

אסירים ביטחוניים בכלא ניצןצילום: ניר כפרי

בעקבות חשיפת הרשת, נתפסו בידי המשטרה 55 טלפונים ניידים, שהיו אמורים בתקופה הקרובה להיות מוברחים אל תוך בתי הכלא. בשבועות האחרונים הוגשו לבתי המשפט כתבי אישום נגד המעורבים בגין ביצוע עבירות ביטחוניות וחשד לפגיעה בביטחון המדינה.

מהשב"כ נמסר כי "עבירות מסוג זה יש בהן כדי לסייע לארגוני הטרור הפלסטיניים לקיים קשר ישיר בין פעילי תשתיות הטרור ביהודה ושומרון לבין כלואים ביטחוניים, ובתוך כך לאפשר לאחרונים להמשיך ולקדם הפעלת טרור נגד אזרח ישראל גם במהלך שהותם בכלא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ