סרטון: שוטר מג"ב בועט בילד פלסטיני בן 9 בחברון

ממג"ב נמסר בתגובה כי "מדובר באירוע חריג שאינו משקף את עשייתם הרבה של הלוחמים". מפקד החיל הנחה על הקמת צוות בדיקה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

סרטון שהפיץ ארגון "בצלם" מתעד מה שנראה כשוטר מג"ב בועט בילד פלסטיני בן 9 ששכוב על הארץ, בעזרת חברו שמחזיק בו. בסרטון, שצולם ב-29.6.2012, נראים שני שוטרי מג"ב, חמושים ברובה ולבושים בציוד מלא, שארבו לילד בן 9, עבד א-רחמאן בורקאן, כשיצא מסמטה סמוך לביתו. אחד השוטרים זינק עליו, הפיל אותו על הארץ ואחז בזרועו שהוא אומר לו "למה אתה עושה בלאגן". הילד החל לבכות, ושוטר מג"ב אחר הגיע למקום ובעט בו. הילד שוחרר מאחיזת השוטרים וברח מהמקום.

הסרטון הוא בן 2 דקות, וקשה לדעת מה התרחש קודם לכן. לדברי "בצלם", המתנדב החל לצלם כאשר הבחין שהשוטר אורב מעבר לפינה. מהארגון נמסר כי הם מתכוונים להגיש תלונה במח"ש. לערוץ 2 סיפר בורקאן כי "השוטר הגיע, הוא תפס אותי והשני נתן לי בעיטה". לשאלת הכתב הוסיף הילד כי "יש חיילים טובים וחיילים לא טובים. החיילים הטובים נותנים לנו אוכל".

ממג"ב נמסר בתגובה כי, "משמר הגבול רואה בחומרה ומוקיע התנהגות שוטרים באופן המנוגד לערכים עליהם החיל אמון. חשוב לציין, כי מדובר באירוע חריג, שאינו מייצג את עשייתם הרבה של לוחמי משמר הגבול לביטחון מדינת ישראל. מפקד משמר הגבול הנחה על הקמת צוות לבחינת האירוע באופן מיידי ומסקנותיו יינתנו בימים הקרובים".

בחודש אפריל תועד סגן מפקד חטיבת הבקעה, סגן-אלוף שלום אייזנר, כשהוא מכה פעילי שמאל שהשתתפו במסע אופניים שהתקיים אתמול (שבת) בבקעת הירדן. לאחר חקירת האירוע החליט הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ החליט להדיח את אייזנר מתפקידו. ההחלטה התקבלה לאחר שהרמטכ"ל קיבל את המלצתם של מפקד פיקוד מרכז, אלוף ניצן אלון, ומפקד זרוע היבשה, אלוף סמי תורג'מן. השניים הודיעו לסא"ל אייזנר על החלטת הרמטכ"ל בשל "כשל ערכי באירוע".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ