למרות עתירת התושבים, במערכת הביטחון מתכננים לפנות את מגרון החודש

אנשי ההתנחלות הציגו בשבוע שעבר בבג"ץ מסמכי רכישת קרקע. אולם בישיבות במערכת הביטחון נקבע כי התושבים יפונו ואז עניין הבעלות ייבדק

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

מערכת הביטחון לא מתכוונת לאפשר לתושבי מגרון להישאר במאחז, למרות מסמכי רכישת הקרקע לכאורה שהציגו בשבוע שעבר. תושבי מגרון אמורים להתפנות עד לסוף החודש למחנה שמכינה עבורם המדינה בעלות של 25 מיליון שקלים, וזאת בשל פסיקת בג"ץ. בשבוע שעבר עתרו 17 משפחות ממגרון לבג"ץ בבקשה לתת להם להישאר במאחז, לאחר שהציגו מסמכי רכישה של שתי חלקות במגרון ועוד חלק קטן מחלקה נוספת.

בעקבות העתירה, נערכו מספר ישיבות במערכת הביטחון, לראות כיצד יש להשיב לעתירה. העמדה הנוכחית היא שאין לאפשר לתושבי מגרון להישאר במקומם. עוד נקבע כי כל מה שלא נמצא על החלקות שנרכשו יפונה או יהרס. לגבי 17 המבנים שנמצאים על החלקות שנרכשו, עדיין לא התגבשה עמדה האם להרוס אותם באופן מיידי, או לסיים לבדוק את אמיתות מסמכי הרכישה ולראות את המשמעויות המדיניות שלהם.

כעת הכדור עובר לממשלה. המדינה אמורה להגיש את התייחסותה לעתירה עד ליום רביעי הקרוב. בינתיים המתנחלים מאוכזבים מאוד מתגובת שרי הממשלה, שכן עד עתה, אף שר לא יצא בפומבי לתקשורת לתמוך בתושבים. פניות של תושבי המאחז לכמה שרים שיגיעו לביקור תמיכה במגרון נענו בשלילה. בימים האחרונים נכנסו לתמונה "קבלני הקולות" של המתנחלים במרכז הליכוד, שמנסים להפעיל לחץ על ראש הממשלה לכנס את ועדת השרים להתיישבות לדיון מקדים בו תיקבע עמדת המדינה.

מאחז מגרון, ארכיוןצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ