חיים לוינסון
חיים לוינסון

אנשי מגרון העבירו למנהל האזרחי אתמול (ראשון) מסמכים המעידים על רכישת חלקה נוספת באזור מגרון, לקראת הדיון בבג"ץ בעתירתם המבקשת לאפשר להם להתגורר על החלקות שרכשו.

לפני שבועיים עתרו אנשי המאחז לבית המשפט העליון וטענו כי רכשו במלואן שתי חלקות במגרון וכן חלק מחלקה נוספת. על שלוש חלקות אלה יש כיום 17 מבנים, והעותרים, דיירי המבנים, מבקשים לאפשר להם להישאר בשל שינוי במעמד הקרקע.

החומר הנוגע לעסקה הועבר למשטרה, שבודקת כעת את כשרות העסקה. בעבר, טענו אנשי מגרון בבג"ץ כי רכשו את הקרקעות במגרון, כולל חלק מהקרקע שהם טוענים שנרכשה זה עתה. אך בחקירת משטרה התגלה שהעסקאות היו מזויפות.

מגרוןצילום: טס שפלן

עמדת המדינה נכון לעכשיו היא שאין לאפשר לתושבי מגרון להישאר במקום. טרם הוחלט לגבי המבנים עצמם. ככל הנראה המדינה תמנע מלהציב עמדה ברורה בעניין ובכל מקרה, המבנים שאינם נמצאים על הקרקע שנרכשה ייהרסו או יילקחו מידיהם.

לקראת הדיון, חברת "אלווטן" של המועצה האזורית מטה בנימין, העבירה למינהל האזרחי מסמכי רכישה על חלקה נוספת בכפר דיר דיבוואן שליד מגרון. התושבים צפויים לבקש אישור להעתיק לשם חלק מהמבנים.

אנשי מגרון מסרו בתגובה כי "לאור צו איסור הפרסום שהוצא והאיסור לתת פומבי למידע הקשור מקרקעין באזור מגרון ולאור האיסור החל על המינהל האזרחי לאפשר עיון במסמכים כאמור, לא ניתן לפרסם ולתת פומבי בנושא שאתה מבקש תגובה לגביו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ