בפעם השלישית השנה |

רוססו כתובות נאצה על ביתה של בכירה בשלום עכשיו

בכתובות שרוססו הלילה מחוץ לביתה של חגית עופרן נכתב "חגית את מתה". המשטרה טרם תפסה חשודים במקרי ההשחתה הקודמים

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

כתובות נאצה שוב רוססו הלילה (שני) מחוץ לביתה של חגית עופרן, פעילה בכירה בארגון "שלום עכשיו". זוהי הפעם השלישית בתוך כ-10 חודשים שאלמונים מרססים בקרבת הבית כתובות מאיימות המבקשות את מותה של עופרן וקוראות לתמיכה במורשתו של כהנא. בכתובות שרוססו הלילה בחדר המדרגות של ביתה נכתב בין היתר: "חגית את מתה" וכן "כהנא צדק". המשטרה פתחה בחקירה. טרם נתפסו חשודים במקרי ההשחתה הקודמים.

"הם מנסים להפחיד אותנו ולא יצליחו", אמרה היום עופרן. "לצערנו הם כן מצליחים להפחיד את הממשלה ואת הפרקליטות. אני מאוד מקווה שהאחראים לזה ייתפסו אבל אנחנו צריכים לעשות בדק בית רציני איך זה שהאלימות מימין נמשכת לא רק כלפינו אלא גם כלפי חיילי צה"ל ופלסטינים. רק לפני כמה ימים הייתי בכפר לא רחוק מירושלים שגדעו בו כרם שלם. לא תופסים אותם אף פעם וזה דורש התייחסות הרבה יותר רצינית של כוחות הביטחון לעניין הזה". לדבריה, את הכתובות ראתה הבוקר כשיצאה מהבית. תחילה הבחינה בכיתוב "כהנא צדק" שרוסס על גדר הבית. מאוחר יותר צלצל אליה אחד השכנים ואמר שישנה כתובת שנייה, שלא הבחינה בה כשיצאה.

הפעם הראשונה בה רוססו כתובות נאצה נגד עופרן היתה בחודש ספטמבר בשנה שעברה. עופרן, אחראית צוות "מעקב אחר ההתנחלויות" בשלום עכשיו, סיפרה כי התעוררה בשעת בוקר מוקדמת לקול דפיקות של שכנים על דלת ביתה, לאחר שגילו כי חדר המדרגות מכוסה כתובות גדולות הקוראות לפעולות תג מחיר, ככל הנראה על רקע פעילותה בנושא מגרון. בין היתר רוסס באותיות שחורות: "שלום עכשיו הסוף קרב!!!", ו"מגרון לנצח, דיכוי בוגדים". על דלת ביתה רוסס: "תג מחיר מגרון", בליווי ציור של מגן דוד.

כתובת הנאצה מחוץ לביתה של עופרן, הבוקרצילום: אמיל סלמן

חודשיים לאחר מכן, ביום השנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, האירוע חזר על עצמו. מחוץ לביתה רוססה הכתובת "חגית עופרן ז"ל" ו"רבין מחכה לך". רכב שחנה בסמוך הושחת, ככל הנראה מכיוון שעל השמשה האחורית הודבק סטיקר עם הכיתוב "שלום". הרכב, שאינו שייך לעופרן, רוסס בגרפיטי שחור מכל צדדיו, וצמיגיו נוקבו. "אני רואה בזה חלק מהתקפה שלמה נגד השמאל שמגיעה מלמעלה", אמרה עופרן לאחר האירוע. "אני לא אומרת שראש הממשלה שולח את המרססים, אבל בהתקפה שלוחת הרסן של הכנסת על השמאל בעצם מכינים את הקרקע גם לפעולות כאלה". במשטרה הרחיבו את החקירה.

זמן קצר לאחר מכן נעצר קטין, תושב אחד היישובים סביב ירושלים, בחשד כי היה אחראי לחלק מכתובות הנאצה, בהן הכתובת על דלת משרדי "שלום עכשיו" בירושלים, ולשליחת מכתבי איום לבכירי התנועה באימייל. הוא נעצר למספר שבועות, הוגש נגדו כתב אישום, וכעת הוא משוחרר בתנאים מגבילים וממתין למשפטו. טרם נתפסו חשודים בהשחתות בבניין של חגית עופרן.

עופרן לאחר ריסוס כתובות הנאצה מחוץ למשרדי שלום עכשיו בינואר השנהצילום: תומר אפלבאום

בעקבות ההשחתה הלילה, אמרו ב"שלום עכשיו" כי "זאת פניה של תנועת ההתנחלות שמנסה להלך אימים על מדינה שלמה. כל מעשה שכזה רק יגביר את הרצון של שלום עכשיו להמשיך במאבק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ