אלי שווידלר

המחבל המתאבד שביצע את הפיגוע אתמול (חמישי) בבולגריה נשא על גופו רישיון נהיגה מזויף ממדינת מישיגן בארצות הברית, כך סיפר היום ראש ממשלת בולגריה בויקו בוריסוב. לטענת ראש הממשלה הבולגרי אנשיו עדיין לא הצליחו לבחון האם גם הדרכון האמריקאי שהמחבל נשא עימו היה מזויף.

בשורת הכתובת ברישיון הנהיגה שהמתאבד נשא על גופו נרשמה כתובת קבועה בלואיזיאנה. בדיקת רשת אי-בי-סי האמריקאית מצאה כי הכתובת שנרשמה היא כתובתו של קזינו במדינה. בבולגריה דווח כי חזותו של החשוד, שנראה בסרטון האבטחה כשהוא חובש כובע ובעל שיער שופע, היתה אירופית. שר החוץ הבולגרי אמר כי החשוד שהה במדינה בין ארבעה לשבעה ימים ומעריכים כי הוא כבן 35.

בכירים בולגרים אמרו לאי-בי-סי כי "ממה שאנו יכולים לראות בסרטוני מצלמת האבטחה בטרמינל, אנו חושבים שהבחור שנראה שם הוא המחבל המתאבד". הבכירים ציינו כי החקירה מתנהלת בשיתוף פעולה עם כוחות ביטחון אמריקאים וישראלים.

במצלמת האבטחה נראה החשוד לכמה שניות בהן הוא נכנס לטרמינל, מביט לעבר לוח הטיסות, מסתובב ויוצא. החוקרים סבורים שהוא המחבל המתאבד בעיקר משום שהפציעות שעל גופו היו הקשות ביותר.

שר הפנים הבולגרי סיפר היום בנמל התעופה בבורגס כי בתחילה חשבו שהמחבל המתאבד הסתתר בתא המטען של האוטובוס אך כעת סבורים כי הוא התפוצץ בתוך האוטובוס. לדברי השר סבטאן סבטאנוב, בידי כוחות הביטחון ישנם רישומי הד-נ-א של המחבל, כמו גם טביעות אצבעותיו, והם נשלחו לידי סוכנויות ביטחון נוספות שיכולות לאתרו. לדבריו, לא ברור איך הוא נכנס לשטח האיחוד האירופי, אך הרשויות סבורות שהם יודעות באילו מדינות הוא עצר בדרך.

רישיון הנהיגה המזוייף של המחבלצילום: מתוך האתר abcnews.go.com/

הערב דיווחה התקשורת הבולגרית המחבל המתאבד הוא מהדי מוחמד גזאלי בן ה-33, אזרח שוודי ממוצא אלג'יראי ששהה במעצר בכלא האמריקאי בגואנטנמו. על פי הדיווח ב"דאריק רדיו" הבולגרי, שר הפנים הבולגרי הוא זה שסיפר על זהות המחבל. בעקבות הפרסום, הכחיש השירות החשאי השוודי וקבע כי לא גזאלי הוא זה שביצע את הפיגוע. דובר הפנטגון ג'ורג' ליטל אמר בעקבות הפרסום כי הוא "לא יכול לאשר או להכחיש בשלב זה שגזאלי אכן היה אסיר בגואנטנמו. אנו מוכנים לסייע בכל בחקירה". גם בבולגריה דיווחו כי השם הודלף באופן שגוי וכי מדובר בטעות בזיהוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ