מטוס קרב נחת נחיתת חירום בשל תקלה במהלך תדלוק אווירי

מחקירה ראשונית עולה כי טייס F-16I התקרב יתר על המידה למטוס תדלוק מסוג בואינג, וצינור הדלק נשבר. לא היו נפגעים. בצה"ל פתחו בחקירה

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

תקרית בטיחות התרחשה הבוקר (שישי) במהלך תרגיל תדלוק אווירי של חיל האוויר. בעת אימון בין מטוס קרב מסוג F-16I לבין מטוס תדלוק מדגם "ראם" בואינג 707 פגע צינור התדלוק בגוף מטוס הקרב וגרם לו נזק קל. טייס מטוס הקרב החליט לבצע נחיתת חירום ונחת בשלום בבסיס עובדה.

מחקירה ראשונית שנערכה בחיל האוויר עולה כי מטוס הקרב, השייך לטייסת "האחת", מבסיס רמון שבנגב, התקרב יותר מדי לעבר מטוס תדלוק הבואינג ודחף את צינור התדלוק. כתוצאה מכך נגרם נזק קל לגוף מטוס הקרב עצמו. בנוסף, מערכת התדלוק, המכונה בחיל האוויר "בום" ומורכבת ממוט קשיח ובתוכה צינור טלסקופי, נשברה.

לא היו נפגעים בתקרית, ובחיל האוויר מתחקרים את האירוע.

אימון תדלוק אווירי של חיל האוויר. ארכיוןצילום: רויטרס

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "במהלך אימון של חיל האוויר היה תדלוק אווירי של מטוס סופה על ידי מטוס ראם. במהלך התדלוק נשבר צינור הדלק ונגרם נזק לשני המטוסים. הם נחתו בשלום ולצוות שלום. מפקד חיל האוויר הורה על הקמת חקירה על האירוע".

הבוקר דווח ב"ידיעות אחרונות" כי מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, הורה שלשום לקרקע עשרות מטוסי קרב מסוג F-16 בשל תקלה טכנית העלולה לפגוע במנועים. על פי הדיווח, בחיל האוויר חששו כי עומסי החום הכבדים גרמו לתקלה והחליטו לקרקעם עד שיתוקנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ