סמג"ד שהשליך רימון גז על חייליו לא יקודם

רס"ן ניר דופט היה צפוי להתמנות לתפקיד בכיר בחטיבת הצנחנים אך בתום חקירת האירוע שתועד והופץ לכלי תקשורת, הוחלט על ביטול קידומו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

סגן מפקד גדוד 202 בצנחנים שהשליך כתעלול רימון גז מדמיע לתוך חדר בו שהו קציניו -  לא יקודם, כך החליט בימים האחרונים מפקד העוצבה אליה שייך הגדוד.

בסרטון המתעד את האירוע, שהתרחש לפני כשבועיים במוצב צה"ל צפון, ניתן לראות את אחד החיילים מחזיק את דלת חדר המוצב, ומונע מהקצינים לצאת מהמקום לכמה שניות. מיד לאחר הפיצוץ, הסמג"ד, רב-סרן ניר דופט, נמלט מהמקום חבוש במסכת גז בעוד קציני הגדוד ניסו לברוח כשהם משתעלים ונחנקים. הסרטון עצמו שודר בכמה כלי תקשורת.

בימים האחרונים, עם חזרתו לארץ של דופט מחופשה בחו"ל, הסתיים תחקיר שנערך בעקבות המקרה. לפי החלטת מפקד עוצבת האש, תא"ל אהרון חליוה, הוחלט לבטל את מינויו הקרוב של דופט למפקד מגמה בבסיס האימונים של חטיבת הצנחנים. מדובר בתפקיד משמעותי. לרוב, מינויו של קצין לתפקיד מפקד מגמה בבסיס האימונים החטיבתי נחשב לתפקיד טרם מינויו למפקד גדוד.

דופט שימש בתפקידו כסגן מפקד גדוד 202 מזה כשנה וחצי, לאחר שהחליף את רס"ן אלעד פרץ, שביקש לסיים את תפקידו בגדוד לאחר מותו של סמל ראשון נדב רוטנברג ז"ל, שנהרג בינואר 2011 מאש כוחות צה"ל בעזה. דופט, בן 29, מתגורר בהתנחלות ברוכין שבשומרון ונחשב לקצין מבטיח בצנחנים.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "מדובר במקרה חמור, אשר אינו עולה בקנה אחד עם המצופה מקצין ומפקד בצה"ל. בעקבות האירוע הוחלט על ביטול מינויו הבא של הקצין המדובר כמפקד מגמה בבסיס האימונים של חטיבת הצנחנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ