ברק: דו"ח המודיעין שהוגש לאובמה הופך את הנושא האיראני לדחוף יותר

שר הביטחון אישר פרסום ב"הארץ" לפיו הערכת וושינגטון על פרויקט הגרעין עודכנה באחרונה לחומרה. "מקרב ההערכה האמריקאית לזו שלנו"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר הביטחון אהוד ברק אישר הבוקר (חמישי) את הפרסום ב"הארץ" לפיו סוכנויות המודיעין של ארה"ב חיברו דו"ח מעודכן של הערכת המודיעין הלאומית בנושא איראן שהועבר לנשיא אובמה.

"אני מודע ליותר מאשר אני יכול לדבר עליו בהקשר הזה", אמר ברק בראיון לקול ישראל. "יש ככל הנראה באמת דו"ח של רשויות המודיעין האמריקאיות". לדבריו, "ככל שידוע לנו, הדו"ח מקרב מאוד מאוד את ההערכה האמריקאית אל ההערכה שלנו...והופך את הנושא האיראני לעוד קצת יותר דחוף ועוד קצת פחות ברור, בהיר או ודאי, שנדע בזמן לומר כל דבר על התקדמותם הנחרצת לגרעין".

שר הביטחון הוסיף שישראל עשויה להידרש להחלטות בכל הנוגע לגרעין האיראני. "כל האופציות נותרות על השולחן וכשאנחנו אומרים את זה אנחנו מתכוונים לכך", אמר ברק. "אין עדיין החלטה, אנחנו מבינים את חומרת המצב, מבינים שאין את כל הזמן בעולם להחליט. אנחנו מול החלטות קשות... נקשיב לכל ההערכות ולכל הדברים, וכאשר נצטרך לקבל החלטות בנושא הזה נקבל אותן וההחלטות תובאנה כמובן לממשלה".

שר הביטחון אהוד ברק ושר ההגנה האמריקאי לאון פאנטה צילום: אליהו הרשקוביץ

    הבוקר נחשף ב"הארץ" כי דו"ח הערכת המודיעין הלאומית של ארה"ב בנושא איראן היה אמור להיות מוגש לנשיא אובמה כבר לפני כמה שבועות, אולם בעקבות מידע מודיעיני חדש בנוגע למרכיבים הצבאיים של תוכנית הגרעין האיראנית הוא עבר עדכון לחומרה. הדוח הצביע על כך שאיראן מתקדמת יותר מהמשוער בפיתוח מרכיבי תכנית הגרעין הצבאית שלה.

    דו"ח הערכת המודיעין הלאומית הוא המסמך המודיעיני החשוב ביותר שקהיליית המודיעין האמריקאית מגישה לנשיא ולמקבלי ההחלטות הבכירים. הדו"ח גובש על ידי צוות בין-סוכנותי בראשותו של מנהל המודיעין הלאומי של ארה"ב, ג'יימס קלאפר, ותכניו מייצגים את עמדותיהן של סוכנויות המודיעין האמריקאיות.

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ