תושבי מגרון אוספים תרומות לרכישת קרקעות במאחז

לפי הקמפיין, ישנה אפשרות ריאלית להשאיר את מגרון על כנה. לטענת המתנחלים עד כה שולמו כמעט מיליון דולרים לקניית קרקעות במאחז

חיים לוינסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חיים לוינסון

לקראת הדיון בבג"ץ בסוף החודש על רכישת קרקעות מגרון, תושבי המאחז יצאו בשבוע שעבר בקמפיין לגיוס כספים לרכישת האדמות שעליהן נמצאים המבנים. הקמפיין עלה בכלי תקשורת בציונות הדתית ובעלונים שונים, והתרומות נעשות דרך עמותה כדי שיהיו פטורות ממס. במאחז הסבירו כי בשנה האחרונה נפתחה בפניהם האפשרות לרכישת האדמות, מה שלדבריהם שומט את הבסיס לעתירת "שלום עכשיו" המבקשת לפנותם בנימוק שמדובר באדמה פרטית.

תושבי מגרון טענו בפני הממשלה כי שילמו עד כה בכספי תורמים מארצות הברית כמעט מיליון דולרים על שלוש חלקות, ועוד חלק מחלקה נוספת. כעת מבקשים תושבי המאחז את עזרת הציבור למבצע "ד' אמות" (מושג הלכתי של שני מטרים, ח"ל) ב-400 שקלים כדי לממן רכישות נוספות. במאחז טוענים כי "מכיוון שנשארו בסך הכול חמישה מבנים במחלוקת, ויש אפשרות לרכישות נוספות, ישנה אפשרות ריאלית להשארת מגרון על כנה, ואנו בטוחים שהציבור הרחב ישמח לסייע לנו".

התרומות שיתקבלו יועברו לעמותה חיצונית המרכזת את הפעילות הרכישתית והמשפטית, וכאמור, פטורות ממס. בעבר, חשף "הארץ" כי הימין עושה שימוש בעמותות כדי להעביר כספים למאחזים.

ביום שלישי תתכנס ישיבת ועדת שרים לענייני התיישבות בראשות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדון שוב בתשובת המדינה לעתירת 17 תושבי מגרון, שטענו כי רכשו את הקרקע במאחז מבעליה הפלסטינים. המדינה מתמהמהת מאוד בגיבוש עמדתה, בשל המורכבות המשפטית והפוליטית של הסוגיה. דיון בעניין ייערך בבג"ץ ב-29 באוגוסט, ועד אז הריסת המאחז מושעית.

מאחז מגרון, ארכיוןצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ