שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אי-פי
אי-פי

שר ההגנה האיראני, הגנרל אחמד ואהידי, התייחס היום (שלישי) בביטול לאיומים שמשמיעה ישראל בדבר תקיפה אפשרית של מתקני הגרעין, וכינה אותם "לוחמה פסיכולוגית". ואהידי, שצוטט בסוכנות הידיעות האיראנית הרשמית למחצה "מאהר", הוסיף כי "הצהרותיה מחרחרות המלחמה של ישראל יובילו להרס מכונת המלחמה שלה".

ביום ראשון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "כל האיומים על העורף מתגמדים מול איום אחר - הגרעין האיראני". היום אמר דובר משרד החוץ האיראני לכתבים כי איראן לא תתייחס ברצינות להצהרות "חסרות בסיס".  

בתחילת השבוע פורסם ב"הארץ" כי איראן השיגה התקדמות משמעותית בפיתוח המרכיבים הנחוצים לייצור ראש קרב גרעיני. כך ציין פקיד ישראלי בכיר, שאמר כי מידע מודיעיני חדש שהגיע לארה"ב, ישראל ומדינות נוספות הצביע על כך שהפעילות האיראנית ב"קבוצת הנשק" - השלב הסופי של תכנית הגרעין הצבאית - מתקדמת הרבה מעבר למה שהיה ידוע עד היום.

המידע החדש הוכנס כעדכון של הרגע האחרון לדו"ח המודיעין המיוחד שהוגש לנשיא אובמה לפני שבוע ועליו פורסם לראשונה ב"הארץ". שר הביטחון אהוד ברק, שאישר ביום חמישי בראיון ל"קול ישראל", את דבר קיומו של דו"ח המודיעין, ציין כי המידע החדש שנכלל בו "הופך את הנושא האיראני ליותר דחוף".

וואהידיצילום: רויטרס

הפקיד הישראלי הבכיר ציין שאת עיקר ההתקדמות השיגו האיראנים בייצור והרכבה של ראש קרב גרעיני שאותו ניתן להרכיב על טילי שיהאב 3, בעלי טווח של 1500 ק"מ, המסוגלים לפגוע בכל מטרה בישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ