ראש המטות המשולבים: לארה"ב וישראל מודיעין דומה ופרשנות אחרת

בביקורו באפגניסטאן התייחס דמפסי לשיח הרב שמתנהל בישראל בסוגייה האיראנית ואמר כי הוא לא לחץ. "השעונים שלנו נעים בקצב שונה", הוסיף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש המטות המשולבים, הגנרל מרטין דמפסי, אמר הלילה (שני) כי ארה"ב וישראל מפרשות באופן שונה דו"חות מודיעין דומים ביחס לתוכנית הגרעין האיראנית. עם הגעתו לביקור באפגניסטאן הוסיף דמפסי שישראל רואה בשאיפותיה הגרעיניות של איראן איום הדורש טיפול דחוף ביותר כי הן עלולות לסכן את קיומה. דמפסי הוסיף כי הוא מקיים מדי שבוע שיחות בנושא עם עמיתו הישראלי, הרמטכ"ל בני גנץ.

"אנו משווים מידע מודיעיני ומשוחחים על ההשלכות האזוריות. אנו מסכימים שהשעונים של שנינו נעים בקצב שונה. הם (הישראלים) חיים עם דאגה קיומית ואנחנו לא", אמר דמפסי. הוא התייחס גם לפרסומים הרבים בישראל ביחס לאפשרות שישראל תתקוף באיראן ללא סיוע אמריקאי ואמר כי "איננו חש לחץ" מצדה של ישראל. הוא שב וחזר על הערכתו כי תקיפה ישראלית רק תעכב את תוכנית הגרעין האיראנית.

על רקע הדיון הציבורי הנרחב בשאלה האיראנית, שלח הבוקר יו"ר האופוזיציה, ח"כ שאול מופז, מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובו דרש ממנו לקיים פגישה דחופה בסוגיית הגרעין האיראני. זאת במסגרת העדכון החודשי הקבוע בחוק בין ראש הממשלה לבין יו"ר האופוזיציה. "אני מבקש שהפגישה הזו תתקיים ללא דיחוי ועניינה - כוונתך להוביל את מדינת ישראל למלחמה", כתב מופז לנתניהו.

רמטכ"ל ארה"ב מרטין דמפסיצילום: אי-פי

מופז צירף למכתבו לנתניהו נספח מסווג, שאותו העביר גם לשר הביטחון, ליועץ המשפטי לממשלה וליו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. לפי דיווח בגלי צה"ל הבוקר, הנספח כולל שורה של שאלות בנושא המוכנות של ישראל למלחמה עם איראן וכן בנוגע ליחסים עם ארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ