מצרים החלה להוציא כוחות שריון מסיני

המבצע נגד קיני הטרור בסיני מוריד הילוך. לאחר גל ראשון של מעצרים וחיסולים, נראה שלמצרים חסר מודיעין על מקום המצאם של ראשי חוליות הטרור

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מצרים החלה אתמול (רביעי) להוציא כוחות שריון מצפון סיני. הטנקים הוצבו באזור לאחר הפיגוע שבו הרגו קיצונים איסלאמים 17 שוטרים מצריים בתחילת אוגוסט ליד רפיח.

הכנסת הכוחות המצריים לסיני, ללא תיאום עם ישראל, נחשפה לפני שבועיים ב"הארץ", ונעשתה תוך הפרה ברורה של המסמך הביטחוני בהסכם השלום בין ישראל ומצרים. עם זאת, ישראל בחרה שלא להפוך את הסוגיה למוקד לעימות עם המשטר החדש בקהיר בראשותו של הנשיא מוחמד מורסי, אלא לנסות ולפתור אותה במגעים בפרופיל נמוך. הבוקר דיווחו עיתונים במצרים על הוצאת הכוחות בצפון סיני, באזור נפרסו כוחות בסדר גודל של גדוד טנקים. 

טנק מצרי בסיניצילום: אי-אף-פי

גם בתקשורת המצרית דווח על האטת המבצע המצרי נגד רשתות הטרור בסיני. לאחר גל ראשון של מעצרים וחיסולים נראה שלמצרים חסר מידע על מקום הימצאם של ראשי חוליות הטרור, ולכן בשלב זה הם מצמצמים את היקף המבצע והכוחות המשתתפים בו.

אתמול פרסם משרד ההגנה המצרי הודעה בה נאמר כי הצבא ירחיב את פעילותו בחצי האי ויפרוס את כוחותיו באזורים חדשים. אולם, ככל הנראה, בשטח מתרחש תהליך הפוך. מלבד הוצאתו של גדוד משוריין אל מחוץ לסיני (על פי בקשה ישראלית) התקדמו המגעים שמנהל הנשיא מוחמד מורסי עם הארגונים הג'יהאדיסטים למיניהם בסיני. מתברר כי שליחים מטעם לשכתו של הנשיא, חלקם חברים לשעבר בארגונים איסלמיסטיים קיצוניים, מונו כמתווכים מטעמו ונשלחו לפגישות עם פעילים ברחבי סיני. 

במהלך אותן פגישות שהתנהלו בצפון-מזרח סיני סוכם בין היתר כי הצבא המצרי יפסיק את התקפותיו על חברי הארגונים הג'יהאדיסטים, ואלו מצדם יחדלו מכל פעילות נגד הצבא המצרי או מטרות אחרות במצרים. עוד סוכם כי יוסגרו לשלטונות פעילי טרור שאינם בעלי אזרחות מצרית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ