הרב של בת עין: השלכת בקבוק התבערה היא פשע

במכתב שהופץ לכל בתי התושבים גינה הרב את המעשה והגדיר אותו "חילול השם" ו"הידרדרות מוסרית כלפי התהום". שלושה מילדי היישוב חשודים בפרשה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

רב היישוב בת עין, דניאל כהן, כתב היום (חמישי) מכתב לתושבים ובו גינה את אירוע שבו על פי החשד יידו ילדים מהיישוב בקבוק תבערה לעבר מונית פלסטינית בשבוע שעבר, וגרמו לפציעתם של שישה בני משפחה מהיישוב נחלין. הרב הגדיר את המעשה "חילול השם". בעקבות הפרשה, נעצרו שלושה ילדים, בני היישוב.

באיגרת שהופצה לתיבות הדואר של בתי היישוב, כתב הרב כהן: "תפילותינו היום שהחשדות בילדינו תתבדנה. עם כל זאת, יש בקישור של בת עין עם פגיעה מכוונת כלפי אנשים עוברי אורח חילול שם שמים והרחקת בניין שלימות הקומה של עם ישראל בארצו", כתב הרב.

הרב הוסיף כי "מעשה שכזה הוא פשע ויותר מכך, הידרדרות מוסרית כלפי התהום שלא מבדיל בין רצח להגנה, בין מלחמה לבין טרור, ובין בניין הארץ על ידי כלל העם לבין אנדרלמוסיה ותוהו של איש הישר בעיניו יעשה. וכל זה לפני שבכלל מתברר אם המפגע יצא מבינינו. עצם החשדות והמעצר מחייבים אותנו לחשבון נפש". לטענתו "מעשים כאלה אסורים ומגונים! הם מלמדים על בלבול וחסר בשיקול כל דעת".

החשודים בבית המשפטצילום: אוליבייה פיטוסי

במכתב פנה הרב לילדי היישוב בקריאה להתגייס לצבא ולישיבה: "אל תלכו שולל אחרי רעיונות שמסיתים אתכם להרע. תבנו את עצמכם בתורה ועבודה, תבנו את ארצנו במסירות ועמל, תתגייסו לישיבה או לצבא". כהן הדגיש בקריאתו: "זכרו כי מותר למחות על עיוותי הממשלה אבל בצורה חוקית. ההתמודדות עם אויבינו צריכה להיעשות בכלים של הכלל בלבד".

אתמול שוחרר אחד הילדים ממעצר. השניים נוספים הובאו היום בפני שופט בית המשפט השלום בירושלים, שהורה לשחררם מחר, אלא אם תהיה התפתחות משמעותית בחקירה. עם זאת, במשטרת מחוז ש"י סבורים כי הילדים הם האחראים למעשה וככל הנראה יוגש נגד כולם או חלקם כתב אישום בפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ