מעקב "הארץ" |

אלימות המתנחלים בגדה אינה פוסקת

החודש תועדו 26 התקפות של מתנחלים, שבהן נפצעו 19 פלסטינים, שניים מהם קשה. ביולי תועדו יותר מחמישים התקפות של ישראלים נגד פלסטינים

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
עמירה הס

לעומת יולי, שבו תועדו יותר מחמישים התקפות והתנכלויות מסוגים שונים של אזרחים ישראלים נגד פלסטינים בגדה המערבית - באוגוסט תועדו 26 התקפות והתנכלויות בדרגות שונות של חומרה (על ידי "בצלם", אוצ'ה - משרד האו"ם לתיאום פעולות הומניטריות, תעאיוש ו"יש דין").

בארבעה מקרי תקיפה שונים באוגוסט נפצעו 19 פלסטינים. המקרה החמור ביותר היה של השלכת בקבוק תבערה ליד התנחלות בת עין (דרום מערב לבית לחם) על מכונית פלסטינית. שישה מתושבי הכפר נחאלין, בני אותה משפחה, נכוו ואושפזו: שניים במצב קשה, שלושה במצב בינוני ואחת - במצב קל. תשעה פלסטינים נפצעו קל כשנרגם באבנים האוטובוס שבו נסעו, בשובם מתפילת יום שישי בירושלים. עוד שלושה נפצעו בקטטה עם מתנחלים, מתנחל אחד נפצע גם כן, ורועה צאן בן 67 נפצע, כששני ישראלים רעולי פנים תקפו אותו במקלות ובתער.

בשבעה מקרים - יותר מרבע - מדובר בהצתה או בניסיון הצתה, כשהחמור שבהם הוא בקבוק התבערה - שפגיעתו הקשה גרמה לרשויות להתחיל מיד בחיפוש אחר חשודים.

כתובות הנאצה ומכונית שהוצתה בכפר דורא אל-קרע, השבועצילום: כתובות הנאצה ומכונית שהוצתה בכפר דורא אל-קרע, השבוע

אוגוסט נפתח בהנחת חומרי בעירה מתחת למכונית בכפר סינג'ל, כחצי מטר ליד בית המשפחה. מתנחלים במאחזי האזור מתנגדים שתושבי הכפר שמצפון לרמאללה ישובו וישקמו אדמות שלא עיבדו במשך כעשר שנים. האדמות לא עובדו כי המתנחלים וצה"ל מנעו מהפלסטינים לגשת אליהן.

החודש הסתיים בהצתת מכונית ובניסיון להצית מכונית שנייה של שני אחים, תושבי הכפר דורא אל קרע שממזרח לרמאללה. בשני המקרים הפולשים לא השאירו מקום לספק שמדובר בישראלים: הם ריססו כתובות בעברית: "אל תגעו לנו באדמות" בסינג'ל, ואילו בדורא אל-קרע "נקמה בערבים, מוות לאויבים". בשני המקרים הם גם לא שכחו לכתוב "תג מחיר". בכפר סעיר הוצתו שלוש מכוניות, בעוורתא היה ניסיון הצתה של שתי מכוניות, בכפר פרעתא הוצת שער בית, ואילו בדיר אבזיע - הועלה באש מטע זיתים.

בני משפחת סובוח, שהמכוניות שלהן הוצתו בדורא אל-קרע, טוענים כי באמצעות המצלמות שהתקין צה"ל ניתן בקלות לגלות מי הצית את המכוניות, אך המתנחלים חשים ביטחון לבצע את המעשים כיוון שהרשויות מתייצבות לצידם.

"אתם רוצים להגיד לי שכל מדינות המזרח התיכון חוששות מישראל, בגלל עוצמתה הצבאית, והיא לא יכולה להפסיק את ההתנכלויות האלו בנו?", שאל האח חירי, מהנדס שעובד בסעודיה והגיע לביקור אצל המשפחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ