ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתח הבוקר (ראשון) ביקורת חריפה על התנהלות מעצמות המערב מול איראן. "צריך לומר את האמת", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה בירושלים. "הקהילה הבינלאומית אינה מציבה קו אדום ברור לאיראן, ואיראן אינה רואה נחישות בינלאומית לעצור את תוכנית הגרעין שלה. עד שזה לא יקרה, איראן לא תעצור את תוכנית הגרעין. אסור שיהיה לאיראן נשק גרעיני".

בשבועות האחרונים הפצירו מנהיגים רבים בעולם בראש הממשלה שלא לצאת במתקפה צבאית ישראלית על איראן. כך אירע לפני כשבועיים, כאשר קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, התקשרה לנתניהו ובפיה מסר זה. עמדתה מייצגת במידה רבה גם את עמדת מנהיגי בריטניה וצרפת ומדינות בולטות נוספות באיחוד האירופי, שסבורים שנותר די זמן למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני.

במגזין "טיים" אף דווח בסוף השבוע כי בשל חילוקי הדעות בין ארצות הברית לבין ישראל באשר לנושא התקיפה, תצמצם ארה"ב באופן משמעותי את השתתפותה בתרגיל הצבאי המשותף לה ולישראל, שעתיד להתקיים באוקטובר.

ראש הממשלה נתניהו, בשבוע שעברצילום: אחיקם סרי

במקביל, התריע הבוקר השופט בדימוס אליהו וינוגרד, מי שעמד בראש הוועדה לבדיקת כשלי מלחמת לבנון השנייה, מפני יציאה לתקיפה באיראן, ואמר כי אינו סומך על שיקול דעתם של ראש הממשלה ושל שר הביטחון, אהוד ברק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ