בריטניה לישראל: שקלו מחדש את ההחלטה על מכללת אריאל

שר החוץ הבריטי, ויליאם הייג, הביע אכזבה מהמהלך ורמז כי שדרוג המוסד לאוניברסיטה עלול להשליך על היחסים בין האקדמיה הבריטית והישראלית

ברק רביד
ברק רביד
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ברק רביד
ברק רביד

גינוי ראשון מצד הקהילה הבינלאומית להחלטת הממשלה לשדרג את מעמדה של מכללת אריאל לזה של אוניברסיטה. שר החוץ של בריטניה, ויליאם הייג, קרא היום (שני) לממשלת ישראל "לשקול מחדש את ההחלטה באופן בהול", ואף רמז כי עלולה להיות לצעד זה השלכה על היחסים בין האקדמיה הבריטית לזו הישראלית.

"הצעד הזה מצער במיוחד לנוכח התזמון של ההחלטה, בזמנים של הרחבת שיתוף הפעולה בין אוניברסיטאות בריטיות וישראליות", אמר. "(הצעד הזה קרה, ב"ר) כשהממשלה הבריטית נוקטת צעדים חריפים נגד גורמים שמנסים לחתור תחת הלגיטימיות של ישראל על ידי החרמת מוסדות אקדמיים ואמנותיים. אני קורא לממשלת ישראל לשקול את הגישה לנושא באופן בהול".

שר החוץ הבריטי הוסיף כי הוא מאוכזב מההחלטה לשדרג את המעמד של מכללת אריאל. "החלטה זו תוביל ליסוד האוניברסיטה הראשונה מעבר לקו הירוק, בהתנחלות שאינה חוקית לפי החוק הבינלאומי", אמר הייג. "ההחלטה תעמיק את הנוכחות של ההתנחלויות בשטחים הפלסטיניים ותיצור מחסום נוסף לשלום עם הפלסטינים".

הייג באו"ם, בחודש שעברצילום: אי–פי

ההחלטה על הכרה במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה התקבלה בישיבת הממשלה אתמול. שר הביטחון אהוד ברק ושרת החקלאות אורית נוקד נמנעו - כל היתר הצביעו בעד ההחלטה. בנוסח ההחלטה שעליו הצביעו השרים מודגש כי ההחלטה תיכנס לתוקף רק בכפוף לאישור היועץ המשפטי לממשלה ולאחר פסיקת בג"ץ בסוגיה.

תגובות