דו"ח ביקורת חושף ליקויים בהיערכות עיריית ת"א לשעת חירום

מבקרת העירייה הגישה את הדו"ח המצביע על ליקויים בהכשרת מקלטים ומחסור בציוד. רק 18 מקלטים בעיר מותאמים לבעלי מוגבליות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

דו"ח מבקרת עיריית תל אביב לשנת 2011 חושף ליקויים בהיערכות העירייה לשעת חירום. המבקרת, עו"ד חיה הורביץ, הגישה שלשום את הדו"ח למועצת העיר. בפרק העוסק בהיערכות לשעת חירום היא מצביעה על ליקויים בהיערכות העירונית לפינוי המקלטים הציבוריים בעיר בעת הצורך, מחסור בציוד למרכזי קליטה ושהייה, היעדר נגישות לבעלי מוגבלויות למקלטים, והיערכות בלתי מספקת למעבר למבנה חלופי, במקרה של פגיעה בבניין העירייה.

המבקרת מצאה שיש אי-בהירות ביחס לגורם העירוני האחראי לפינוי מקלטים דו-תכליתיים בשעת חירום. העירייה משכירה מקלטים אלה, ובימי שגרה הם משמשים לפעילויות. בשעת חירום על העירייה להקים מרכזי קליטה לשהייה ממושכת של תושבים חסרי קורת גג. ממצאי הביקורת מצביעים על חוסר התאמה בין כמות ציוד הלינה שאמורים לקבל מרכזי הקליטה, לבין אמצעי הלינה הקיימים במחסן העירוני. במחסן יש רק כ-900 מזרנים ו-4,300 שמיכות לעומת 4,100 מזרנים ו-8,200 שמיכות שהעירייה אמורה לספק בחירום.

עבודות לשיפוץ המקלט בבניין הבימה, 2010צילום: ניר כפרי

הדו"ח גם מתייחס להנגשת מקלטים ציבוריים לבעלי מוגבלויות. המבקרת מציינת כי יש רק 18 מקלטים היכולים לשמש את הנכים בעיר. מקלטים אלה נגישים לבעלי מוגבלויות תנועה בלבד, ואינם מתאימים לבעלי לקויות אחרות. צוות הביקורת מצא מקלטים שהירידה אליהם היא בגרמי מדרגות תלולים, השירותים אינם מתאימים לנכים ואין בהם אמצעי עזר ללקויי ראייה או שמיעה.

בהערות ראש העירייה, רון חולדאי, לדו"ח נכתב שהעירייה "מציבה את נושא החירום בסדר עדיפות גבוה. הביקורת הציפה נושאים רבים ונכונים, שרובם זכו לטיפול מיידי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ