נתניהו עם המראתו לאו"ם: נתגבר גם על הצורר אחמדינג'אד

רה"מ הגיב לנאום התקיף שנשא מוקדם יותר נשיא איראן בו אמר כי "הציונים הבלתי מתורבתים מאיימים לצאת לפעולה צבאית נגדנו"

ברק רביד, שליח "הארץ" לפמליית רה"מ לניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד, שליח "הארץ" לפמליית רה"מ לניו יורק

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הלילה (חמישי) לניו יורק שם ינאם בפני העצרת הכללית של האו"ם. עם עלייתו למטוס אמר נתניהו: "העם מאוחד בדרישה למנוע נשק גרעיני מאיראן. אני יוצא לאו"ם כדי לדבר בשם העם. התגברנו על צוררים רבים ונתגבר גם על הצורר הזה. אני יוצא לאו"ם כדי לדבר בשם כל אזרחי ישראל. אני מרגיש את התמיכה של העם כולו כשאני עומד מול אומות העולם. אנחנו מאוחדים בשאיפתנו לשלום ובשאיפתנו להבטיח ביטחון לעם בישראל".

התבטאות נתניהו עם צאתו מתווספת לאיגרת ששלח ערב נסיעתו לאו"ם ובה נכתב כי "ההיסטוריה מוכיחה שמי שרצה למחוק אותנו מהמפה נכשל במשימתו", הדברים נכתבו בתגובה לנאומו של נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד בפני העצרת אתמול.

בנאומו של אחמדינג'אד בפני העצרת, האחרון כנשיא איראן, הדגיש כי "מירוץ חימוש והפחדה באמצעות נשק להשמדה המונית ונשק גרעיני מצד מעצמות הגמוניות הפך לשכיח", והוסיף כי "האיומים המתמשכים מצד הציונים הבלתי מתורבתים לצאת לפעולה צבאית נגד אומתנו הגדולה הם דוגמא של המציאות העגומה הזו". אחמדינג'אד קרא ליצור "סדר עולמי חדש" ותקף את מעצמות המערב על כך שהן דיכאו ועשקו את רוב מדינות העולם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו הקודם בעצרת הכללית של האו"ם צילום: אבי אוחיון לע"מ

בראיון לסוכנות הידיעות אי-פי, לאחר נאומו, טען כי העיסוק הבינלאומי בתוכנית הגרעין האיראנית הוא תירוץ בעבור המערב לשלוט במדינתו. "כולם יודעים שהעיסוק בנושא הגרעיני נכפה על ידי ארה"ב. אני רואה את העניין הגרעיני כחוסר עניין".

ביום שלישי נאם בעצרת האו"ם נשיא ארה"ב ברק אובמה והקדיש את עיקר דבריו למתרחש בעולם הערבי, אך התייחס גם לתוכנית הגרעין האיראנית. במהלך נאומו אובמה לא הכריז על "קו אדום" לאיראן, אך אמר ש"איראן עם נשק גרעיני זה לא אתגר שניתן להכלה". הנשיא האמריקאי האשים את המשטר באיראן בתמיכה ב"דיקטטור בדמשק וארגוני טרור מחוץ למדינה", כמו גם בכשלון להוכיח שתוכנית הגרעין שלה באמת נועדה למטרות שלום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ