מפקד משמרות המהפכה: איומי ישראל רק מחזקים את נחישותנו להשיג גרעין

"כשהציונים מאיימים, ארה"ב מעמידה אותם במקומם", אמר עלי ג'עפרי, על רקע נאומו של רה"מ נתניהו אמש באו"ם. בכיר בצבא איראן: האויב לא ישרוד

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

על רקע נאומו אמש של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם, איראן ממשיכה להציג קו בלתי מתפשר בכל הנוגע לתוכניתה הגרעינית. מפקד משמרות המהפכה, הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, אמר היום (שישי) כי איומי ישראל לנקוט בפעולה צבאית נגד מתקני הגרעין של ארצו רק מחזקים את נחישותה להמשיך בתוכניתה.

לפי סוכנות הידיעות אי-אף-פי, ג'עפרי אמר כי "האויבים רוצים לעצור אותנו מלהמשיך בדרכנו... אבל האיומים האלה רק מחזקים את נחישותנו להמשיך באותה דרך... לכן, כשהציונים מאיימים, ארה"ב מעמידה אותם במקומם". ג'עפרי אמר את הדברים בנאום בפני אלפי חברים במליציית הבאסיג', ודבריו צוטטו באתר של משמרות המהפכה.

בנוסף, מפקד יחידות הטילים באווירים והביליסטיים האיראניים, גנרל פארזד איסמעילי, אמר לסוכנות הידיעות האיראנית איסנ"א כי "אם מתקני הגרעין שלנו יותקפו, אנו מבטיחים כי האויבים לא יצליחו לברוח חיים".

אתמול נאם נתניהו בפני העצרת הכללית של האו"ם, והבהיר כי ישראל אינה מתכוונת לצאת לפעולה צבאית נגד מתקני הגרעין של איראן בחודשים הקרובים. עם זאת, הציב נתניהו לוח זמנים של חצי שנה עד תשעה חודשים לרגע שבו תהיה איראן על סף פצצה גרעינית ראשונה, ושכדי להאריך אותו יש צורך כבר עתה "להציב קו אדום ברור", כלומר לאיים בפעולה צבאית.

"בקצב העשרת האורניום הנוכחי, עד האביב הבא, הכי הרבה עד הקיץ הבא, האיראנים יסיימו את ההעשרה לרמה הבינונית ויעברו לשלב הסופי של העשרה לרמה הגבוהה", אמר נתניהו תוך שהוא שולף בתיאטרליות כרזה שעליה קריקטורה של פצצה ומציג אותה לדיפלומטים המשתאים שישבו באולם. "משם זה עניין של כמה חודשים או אפילו כמה שבועות עד שישיגו מספיק אורניום מועשר לפצצה גרעינית ראשונה".

בשבוע שאמר אמר ג'עפרי כי ישראל לא תסתפק באיומים ותתקוף בסופו של דבר את ארצו. בכנס שנערך בטהראן אמר גע'פרי כי ישראל עשויה לתקוף באיראן לפני קיום הבחירות לנשיאות בארה"ב בחודש נובמבר.

"האיומים שלהם מוכיחים כי העוינות שלהם כלפי האסלאם והמהפכה הוא רציני, ובסופו של דבר העוינות הזו תוביל לעימות פיסי. אנו עושים את כל המאמצים על מנת להגביר את היכולות ההגנתיות שלנו, יש ביכולתנו אפשרות להגן על עצמנו ומדינות אחרות אשר זקוקות לעזרתנו", אמר."מלחמה תפרוץ, אך טרם ברור מתי והיכן היא תתרחש. אם הם יחלו משהו הם יושמדו וזה יהיה סוף הסיפור איתם".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ