מג'די חלבי הובא למנוחות: "כחייל הוא היה הבן של כולם"

השר הרשקוביץ ספד לחייל, שגופתו נמצאה אתמול לאחר שנעדר במשך שבע שנים. סגן השר איוב קרא: "הוא נרצח על ידי בן עוולה"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

מאות בני אדם השתתפו בהלווייתו של החייל הנעדר מג'די חלבי, שגופתו נמצאה אתמול לאחר שבע שנים. טקס הבאתו למנוחה היה טקס צבאי ובו לקחו חלק שר המדע דניאל הרשקוביץ, שאול מופז, שר הביטחון בתקופה שבה נעדר חלבי ושר הביטחון לשעבר עמיר פרץ. בטקס נכחו גם ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף אורנה ברביבאי ומפקד היחידה שבה שירת חלבי.

הוריו של חלבי לא נשאו דברים ובשמם דיבר פהמי חלבי, דודו של מג'די, שביקש להודות לכל מי שהגיע והשתתף בהלוויה. "תודה עמוקה לכל מערכת הביטחון והזרועות שעשו עבודה מעמיקה ורצינית כדי לחפש ולמצוא את מג'די ועטפו את המשפחה באהבה וחום". הדוד נשא את עיקר הדברים בערבית וסיפר כי מג'די היה אדם צנוע, חברותי, שרצה ללמוד ואהב ספורט.

השר הרשקוביץ שייצג את הממשלה בטקס אמר כי "קברו של מג'די מצטרף לפסיפס הנורא המהווה את הבסיס לקיומה של מדינת ישראל. האבל על מג'די הוא בראש ובראשונה אבלה של המשפחה והעדה אבל יש אולי נחמה מסוימת שכל אזרחי המדינה אבלים גם כן. כחייל הוא היה הבן של כולם. בהרבה בתי כנסת כללנו גם את מג'די חלבי בתפילותינו לשובם של החיילים הנעדרים".

הלוויתו של החייל הנעדר מג'די חלבי, היוםצילום: עבאללה שמא

ח"כ מופז התייחס לכך שחלבי נעלם בתקופת כהונתו כשר ביטחון. "לא חסכנו מאמצים כדי לפתור את השאלה הקשה מה עלה בגורלו של מג'די יקירנו. אני מלווה את המשפחה בימי ההמתנה, הכאב והתקווה. לפני שנה נהרג הבן היקיר אדהם וזה הוסיף על יגונכם, אך הגדיל את התקווה. משפחתכם אצילה בדרך בה התמודדתם עם הציפייה, באופן מעורר כבוד והערכה", אמר מופז.

גם ח"כ פרץ ספד למג'די ואמר כי "היעדרותך נתנה לנו הזדמנות לפגוש את המשפחה המופלאה שלך. פתחת צוהר נוסף לאיכות המיוחדת של העדה הדרוזית". פרץ התייחס לשיתוף הפעולה המיוחד בין היהודים לבין הדרוזים ואמר כי "הברית הזאת לא יכולה להיות ברית דמים. ברור שהמחויבות כלפי העדה כברית של חיים צריכה להיות הרבה יותר גדולה". הוא הוסיף כי "מג'די הלך לעולמו אבל זכרו יישאר לעד".

סגן השר לפיתוח הנגב והגליל, איוב קרא התייחס לנסיבות מותו של חלבי ואמר כי הוא "נרצח על ידי בן עוולה". קרא מתח ביקורת על הכוונה לרמוז על נסיבות אחרות שהביאו למותו, כגון החשד שהתאבד. "אני מוחה בתוקף את הניסיון להוביל לפינות שונות ופונה לרשויות להביא בהקדם ממצאים לשאלת נסיבות מותו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ