2 רקטות שוגרו הלילה לעבר ישראל; צה"ל תקף הבוקר חוליה בדרום הרצועה

על פי הודעת צה"ל חברי החוליה עמדו לפני שיגור רקטות לעבר ישראל. בעקבות הירי הלילה נקראו תושבי אשכול להישאר בקרבת המרחבים המוגנים

גילי כהן
יניר יגנה
גילי כהן
יניר יגנה

כלי טיס של חיל האוויר תקף הבוקר (ראשון) חוליית משגרי רקטות בדרום רצועת עזה. על פי הודעת צה"ל, החוליה שהותקפה עמדה לשגר רקטות לעבר שטח ישראל. גורמים פלסטינים דיווחו כי אדם אחד נהרג מהירי. הלילה שיגרו פלסטינים שתי רקטות שנחתו בשטחים פתוחים באזור מועצת אשכול. לא היו נפגעים, אולם תושבי המועצה נקראו להישאר במרחק של 15 שניות ממרחב מוגן.

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, אמר הבוקר כי למרות הירי, הלימודים במועצה יימשכו כסדרם. בראיון לגלי צה"ל אמר ילין: "אם על כל קסאם היינו צריכים להפסיק את הלימודים, ילדי י"ב היום היו בכיתה ט'". ראש המועצה הוסיף וקרא לממשלה להמשיך במיגון הבתים והמוסדות באזור, "בנימין נתניהו, ראש הממשלה, שגם רוצה בזה, צריך לשכנע את האוצר וכל הפקידים שצריך לסיים את פרויקט המיגון. כי אם ארבע ממשלות לא יודעות להביא שקט, לפחות שיתנו לנו את הכלים להמשיך את החיים עם מיגון. המציאות היא מציאות לא פשוטה ולכן חייבים להשקיע בנו כמה שיותר כדי שנוכל להמשיך להתפתח. מעולם לא שידרנו מסכנות".

אמש פגעו מטוסי חיל האוויר בשני פעילי ג'יהאד עולמי בג'בלייה. לפי הצבא, תקף חיל האוויר בשטח הרצועה כדי למנוע פיגוע שתוכנן על ידי חולייה של הג'יהאד העולמי. על פי מקורות בצבא, אחד הפעילים היה חבר בחוליה שירתה אתמול רקטת גראד שנחתה בחצר האחורית של בית בנתיבות וגרמה לו לנזק. בעקבות הירי לקו שני בני אדם בחרדה והועברו לטיפול בבית החולים. בהמשך הלילה תקפו מטוסי חיל האווירבתגובה מטרות במרכז ובצפון רצועת עזה.

הפעיל השני שנפגע בתקיפה בליל שבת היה מעורב בפיגוע שבוצע ביוני באזור גדר הגבול שבין ישראל למצרים. בפיגוע נהרג עובד קבלן של משרד הביטחון, סאיד פשאפשה. התקיפה אמש נעשתה לפי  מידע מודיעיני שהועבר לצה"ל מחוקרי השב"כ.

תגובות