לאחר רצף של כמעט-תאונות: מערך הקרב של חיל האוויר יקורקע ליום אחד

החלטת מפקד חיל האוויר התקבלה בעקבות תקרית בטיחות בה היו מעורבים שני קצינים בכירים, בהם מפקד בסיס חצרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מערך הקרב של חיל האוויר יקורקע היום (ראשון) בהוראת מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל. החלטתו של האלוף אשל התקבלה אחרי רצף של כמעט-תאונות בחיל. בתקרית האחרונה, לפני כשלושה שבועות, שני קצינים בכירים התקרבו אחד אל השני במהלך טיסת אימון בניגוד להוראות הבטיחות המקובלות. 

בצה"ל אמרו כי הפעילות המבצעית תתקיים כמתוכנן, כמו גם הכוננויות הסדירות שמבצעים מטוסי הקרב בצפון ובדרום. בנוסף, הנחה האלוף אשל לעדכן את כל תוכניות הבטיחות בטייסות חיל האוויר. מחר צפויים להתחדש האימונים במערך הקרב.

לאחר תקרית הבטיחות בחודש ספטמבר, ערכו בחיל האוויר הדרכות בטיחות בכל הטייסות. זאת לאחר ששני קצינים בכירים – ראש להק כוח אדם, תת-אלוף אילן בוגר, ומפקד בסיס חצרים, תת-אלוף זיו לוי – עברו על הוראות הבטיחות במהלך אימון בשני מטוסי אף-16 די ("ברק"). שני המטוסים התקרבו אחד אל השני, בזמן שתרגלו מעבר של מטוס אחד מול השני. בצה"ל אמרו כי "חיל האוויר נדרש להתאמן באופן הקרוב ככל הניתן למתאר האמת ולשמור על יכולותיו המבצעיות, תוך שמירה קפדנית על הבטיחות".

לפני כחודש קורקע מערך מסוקי היסעור בעקבות תקלה טכנית שהתגלתה בטיסת אימון של אחד המסוקים. אנשי הצוות זיהו תקלה ברוטור בזמן הטיסה וביצעו נחיתת חירום בשטח פתוח סמוך לבסיס תל נוף. בסוף יולי אירעה תקרית בטיחות בעת תדלוק אווירי, אז פגע צינור התדלוק בגוף מטוס קרב מדגם אף-16 איי ("סופה"), וגרם לו לנזק קל בגוף המטוס. גם מערכת התדלוק האווירית, המכונה "בום", נשברה. גם אז, החליט טייס המטוס לבצע נחיתת חירום ונחת בבסיס עובדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ