מחה נגד סלילת דרך להתנחלות וזוכה

בימ"ש צבאי זיכה את מוחמד עמירה, פלסטיני שנעצר בידי חיילים כי הפריע לטרקטור שסלל את הכביש להתנחלות נילי באדמות דיר קדיס ללא היתרי בנייה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט הצבאי יהודה זיכה את מוחמד עמירה מניעלין, שהואשם בהסתה והפרעה לחייל בכך שחסם טרקטור שביצע עבודות לא חוקיות באדמות כפרו. השופט קבע כי עומדת לכל אדם הזכות להתנגד לפעולות לא חוקיות.

עמירה נעצר בעקבות הפגנה ביוני 2011. תושבי דיר קדיס יצאו למחות נגד פריצת דרך להתנחלות נילי באדמות כפרם, ללא היתרי בנייה. חיילים שהגיעו למקום פינו את המפגינים בכוח ועצרו את עמירה שישב בכף הטרקטור. הוא ישב חמישה ימים במעצר, ושוחרר בהרחקה מדיר קדיס עד לתום המשפט.

נגד עמירה הוגש כתב אישום, בידי סרן מיכאל אביטן מהתביעה הצבאית באיו"ש על הסתה – בכך שהסית את תושבי הכפר להפריע לעבודות, וכן הפרעה לחייל במילוי תפקידו. המשפט שהתנהל זכה לתשומת לב עולמית רבה, מכיוון שהעבירה שהוגדרה כ"הסתה" היא עידוד למחאה לא אלימה. עמירה יוצג על ידי עו"ד נרי רמתי.

היום החליט שופט בית הצבאי באיו"ש רס"ן אמיר דהאן לזכות את עמירה. נימוקי פסק הדין המלאים יינתנו ביום שני. בתקציר הכרעת הדין, כתב דהאן כי לא הוכח כלל שעמירה הסית להפריע לפעילות. בנוגע להפרעה לחייל, דהאן קבע כי עומדת הזכות למחות נגד פעילות לא חוקית, ואין הבדל אם מדובר בקרקע פרטית או בקרקע מדינה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בתביעה הצבאית לומדים את פסיקת בית המשפט הצבאי ביהודה שנתקבלה היום בעניינו של עמירה. החלטות בנושא יתקבלו בהמשך."

מוחמד עמירה בהפגנה נגד סלילת הכביש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ