אלמונים שדדו רובים מבסיס צבאי בצפון הארץ וכפתו חייל

תוך איומים על החיילים, נלקחו הלילה ארבעה רובי אם-16. לפי החשד, לשודדים ניתן סיוע מתוך הבסיס

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

אלמונים חדרו לפנות בוקר (שישי) למחנה צבאי בצפון הארץ, ושדדו ארבעה רובי אם-16 באיומי נשק. לא ברור באיזה כלי נשק השתמשו השודדים כדי לאיים על החיילים. אחד מהחיילים בבסיס נכפת במהלך השוד. לפי הדיווח של החיילים, הוא בוצע תוך הפעלת אלימות כלפיהם. המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה, כאשר לפי החשד הראשוני, השודדים נעזרו בסיוע מתוך הבסיס.

בצה"ל מתמודדים בשנים האחרונות עם תופעה של גניבות נשק מתוך הבסיס ומחוצה לו. כדי להתמודד עם תופעה זו, החליטו בצבא להקטין את מספר החיילים היכולים לקחת עמם את נשקם האישי לביתם. בשנת 2011 נגנבו 80 כלי נשק צבאיים, בשנה שלפני כן 137 וב-2009 - 145 כלי נשק.

בצבא גילו שאמצעי לחימה צבאיים נחשבים לאטרקטיביים במיוחד בעיניהם של ארגוני פשיעה בהשוואה לנשק אחר שמוברח לישראל או נגנב בה, ולכן העבריינים מוכנים לשלם תמורתם כסף רב יותר. במספר זירות פשע בעבר זוהו אמצעי חבלה ותחמושת של הצבא.

בראשית השנה נודע שצה"ל מאבטח את בסיס צאלים בעלות של שבעה מיליון שקלים מפני גנבי מתכת ורכוש. כחלק מהתהליך הוקמה גדר אבטחה "חכמה", המתריעה כאשר היא מזהה נגיעה בגדר. בנוסף, הוצבו מכ"מים ומצלמות במעגל סגור מסביב לבסיס וכן במתחמי החנייה הגדולים הסמוכים אליו, שם חונות מדי יום אלפי מכוניות של חיילי המילואים המתאמנים במקום. גם בשני בסיסים נוספים בדרום, בה"ד 1 הממוקם במצפה רמון, ובסיס ההדרכה של חיל התותחנים, שיבטה, נעשתה עבודת מטה כדי להקים אמצעי מיגון מפני גניבת מתכות המשמשות כעזרי אימון.

כניסה לבסיס צבאי. ארכיוןצילום: דניאל בר-און

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ