הפעילים הישראלים שנעצרו על הספינה לעזה: חיילי צה"ל הפעילו כוח

בית המשפט האריך היום את מעצר השלושה, החשודים בהסתה למרד וסיוע לאויב. לטענתם, חיילים עלו לספינה רעולי פנים וירו עליהם באקדחי טייזר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית משפט השלום באשקלון האריך היום (ראשון) בשלושה ימים את מעצרם של שלושת הפעילים הישראלים - יונתן שפירא, אליק אלחנן ורעות מור - שהיו על סיפון הספינה "אסטל", שנעצרה בדרכה לעזה. השלושה חשודים בהסתה למרד, סיוע לאויב ביודעין והפרת הוראה חוקית. המדינה ביקשה כי הדיון בעניין יתקיים בדלתיים סגורות מחשש לפגיעה בביטחון המדינה, אולם הבקשה נדחתה על ידי השופטת אורית חדד.

הפעילים דחו את דברי צה"ל כי בהשתלטות על הספינה לא נעשה שימוש בכוח. "15 ספינות מלחמה הקיפו את האונייה שלנו כדי לעצור כמה פעילי שלום", אמר שפירא עם כניסתו לאולם הדיונים, "החיילים עלו רעולי פנים והשתלטו על האונייה באקדחי טייזר".

לדברי רמי אלחנן, אביו של הפעיל אליק אלחנן, "בוודאי שירו עליהם באקדחי טייזר, הילדים שלנו אינם שקרנים. ראינו את הכוויות על הידיים של אליק". אלחנן, חבר פורום משפחות השכול הישראלי-פלסטיני, שאיבד את בתו סמדר בפיגוע במדרחוב בן יהודה בירושלים לפני 15 שנה, השתתף גם הוא במשט לפני שנתיים.

הארכת מעצר הפעילים בבימ"ש השלום באשקלון, היוםצילום: אילן אסייג

ביום שבת, סיפר, "היינו 15 שעות על החוף, המשפחות והחברים, ואף אחד לא אמר לנו כלום, ניסו למרוח אותנו ופשוט שיקרו לנו", אמר. הוא גם דחה את דיווח דובר צה"ל שלפיו לא היו חומרים הומניטריים על הספינה. "זו טענה לא נכונה ומגוחכת, היו על הספינה צעצועים, תרופות, הם פשוט לא אומרים את האמת".

גורם צבאי מסר כי "צה"ל פועל על פי חוק, ולא מתכוון להתעמת עם הטענות של מי שמבחינתנו הם פורעי חוק".

השתתפה בהכנת הידיעה: גילי כהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ