נתניהו התחייב: נמגן את כל יישובי עוטף עזה

עד כה לא מוגנו במלואם 1,700 בתים ביישובים הנמצאים במרחק 4.5 עד 7 ק"מ מהגבול. עלות המיגון: 250 מיליון שקלים

יניר יגנה
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה
גילי כהן

ראש הממשלה בנימין נתניהו התחייב היום (רביעי) למגן את כל יישובי עוטף עזה שעוד לא מוגנו באופן מלא. בסיור בסוללת כיפת ברזל, אמר נתניהו כי החליט "לאמץ מיגון של כל המרחב, בין 4.5 ק"מ ל-7 ק"מ, ובכך נשלים את הגנת תושבי הדרום". ההחלטה נוגעת ל-1,700 בתים, במועצות האזוריות אשכול, שדות נגב, חוף אשקלון ושער הנגב, ועלותה מוערכת ב-250 מיליון שקלים. סוגיית המיגון עלתה לדיון בכל אחת מההסלמות הקודמות, אך נדחתה משיקולים תקציביים.

נתניהו אמר כי ההחלטה התקבלה בשיתוף שר הביטחון והשר להגנת העורף. מוקדם יותר אמר שר הביטחון ברק בסיור באוגדת עזה כי על הממשלה "לקבל במהירות את ההחלטה להרחיב את המיגון לעוד 1,700 בתי אב, עד לשבעה ק"מ".

עד כה, לא מוגנו במלואם יישובי עוטף עזה שנמצאים בטווח הביניים. היישובים שנמצאים במרחק של עד 4.5 ק"מ ממוגנים במלואם, ואלו במרחק 7 ק"מ ויותר, מוגנים באמצעות מערכת כיפת ברזל. במרחב שבין 4.5 ל-7 ק"מ, ממוגנים רק מוסדות החינוך. 

בית שנפגע מפגיעת רקטה, הבוקרצילום: אי–פי

ב-2008 החליטה הממשלה למגן את היישובים הנמצאים במרחק 4.5 ק"מ מהגדר. סוגיית מיגון היישובים המרוחקים עד 7 ק"מ מהגבול עלתה לדיון בכל אחת מההסלמות הקודמות, אך נדחתה משיקולים תקציביים. בכהונתו כשר להגנת העורף, ניסה מתן וילנאי לקדם את ההחלטה, אך לא הצליח בכך.

עוד אמר נתניהו כי "לא בחרנו בהסלמה הזאת ולא יזמנו אותה, אבל אם היא תימשך אנחנו ערוכים לפעולה הרבה יותר נרחבת והרבה יותר עמוקה. בכל מקרה אנחנו נמשיך בסיכול המונע. מי שמתכוון לפגוע באזרחי ישראל צריך לדעת שדמו בראשו".

אחר הצהריים התחדש ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. 12 רקטות נורו מאז שעות הצהריים לעבר המועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון. רקטה אחת פגעה בחממה באחד היישובים, לא היו נפגעים. במקום פרצה אש. יתר הטילים נפלו בשטחים פתוחים. סך הכל יותר מ-70 רקטות ופצצות מרגמה נורו מהבוקר (רביעי) לעבר ישראל, לשטח המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב וחוף אשקלון. בירי הבוקר נפצעו שלושה בני אדם מפיצוץ פצמ"ר בלול תרנגולות. שניים נפגעו קשה ואחד קל. כיפת ברזל יירטה עד כה 8 רקטות שנורו לעבר אשקלון. בתקיפות צה"ל ברצועת עזה נהרגו ארבעה בני אדם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ