מטח רקטות הלילה והבוקר לעבר ישראל; צה"ל תקף בעזה

הזרוע הצבאית של החמאס קיבלה אחריות על הירי הבוקר. לאחר השיבושים אתמול בלימודים בב"ש, הבוקר הם צפויים להתקיים כסדרם

מטח רקטות הלילה והבוקר לעבר ישראל: כ-17 רקטות נורו מהלילה מרצועת עזה לעבר ישראל, הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, ולא גרמו לנפגעים או לנזק. הבוקר נחתה רקטה אחת באזור המועצה האזורית שער הנגב, בנוסף ל-3 נוספות שנחתו שם בשעות הלילה. 12 רקטות נוספות נורו לעבר המועצה האזורית אשכול. הזרוע הצבאית של החמאס קיבלה אחריות על ירי הרקטות הבוקר.

זהו סבב הירי השני מאז ההחלטה על הפסקת אש בין חמאס לישראל בתיווך מצרי. אתמול, עקב ירי רקטות לכיוון העיר באר שבע, בוטלו הלימודים בעיר וביישוב הסמוך עומר. היום הלימודים בעיר צפויים לשוב לסדרם.

במקביל, תקף חיל האוויר הלילה שלושה יעדים ברצועת עזה, בהם מרחב שיגור רקטות בצפון הרצועה. מדובר צה"ל נמסר הבוקר (שני) על הפצצת שני בסיסי אימונים, בצפון ובדרום הרצועה. לא ידוע על נפגעים פלסטינים כתוצאה מהתקיפות. בצה"ל הבהירו כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות לעבר ישראל.

בתקיפות חיל האוויר ברצועה שלשום נהרג פעיל חמאס בן 27 ואדם נוסף שרכב עמו על האופנוע בו נסעו, ככל הנראה בדרכם לשגר רקטות לכיוון ישראל. לאחר התקיפה הסבירו בצה"ל כי זוהו פיצוצי משנה לאחר התקיפה האווירית, מה שככל הנראה מעיד על הימצאותם של חומרי נפץ במקום. 

בעקבות התחדשות הירי, אישרה אתמול הממשלה פה אחד את ההצעה להרחיב את המיגון ליישובי עוטף עזה, באמצעות בנייה 1,400 ממ"דים בשלוש השנים הקרובות.

תגובות