אבי יששכרוף

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, סלאם פיאד, שוב הציע את התפטרותו. כך עולה מדיווח של סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" וממקורות פלסטינים ששוחחו עם "הארץ". חבר הוועד הפועל של אש"ף, ואסל אבו יוסף, אמר לסוכנות הפלסטינית כי במהלך פגישה של הוועד הפועל שלשום ברמאללה, הציע פיאד את התפטרותו וטען כי יש להקים ממשלה שתורכב מנציגי המפלגות הפלסטיניות השונות. לדברי אבו יוסף, לא ידוע לו אם פיאד אכן הגיש מכתב התפטרות.

בפגישה אמר פיאד כי אין מנוס מהקמת ממשלה מפלגתית לנוכח המצב הקשה שבו נמצאת הרשות. פיאד ידע בזמן כהונתו לא מעט ויכוחים סוערים עם צמרת הפתח ועם חברי המפלגות האחרות על אופן ניהול המשבר הכלכלי ברשות ועל מדיניות ממשלתו. צמרת הפתח אף ניסתה למקד את הביקורת של הציבור הפלסטיני בנושא הכלכלי בפיאד. אין זו הפעם הראשונה שמתקבלים דיווחים על כוונה של פיאד להתפטר, אולם עד עתה תמיד נשאר בתפקידו, בעקבות דרישת יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו מאזן).

פיאד סירב להגיב לידיעה. מלשכת עבאס מכחישים כי מכתב ההתפטרות הוגש.

סלאם פיאדצילום: אמיל סלמן

בינתיים, אחד מראשי החמאס ברצועה, סלאח אל-ברדוויל, אמר היום (רביעי) כי חמאס הגיש למצרים מסמך שכולל דרכים חדשות להגעה לפיוס. ברדוויל לא פירט מהן "הדרכים החדשות", אולם טען כי חמאס מבקש להגיע לפיוס לאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ