הולנד לנתניהו: "נתמוך בהחרפת הסנקציות על איראן ככל שיידרש"

בפגישתם בפאריס הפציר הנשיא הצרפתי בראש הממשלה לפעול לחידוש מיידי של המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ראש הממשלה בנימין נתניהו בא אתמול לביקור בצרפת, ונועד עם ראשי הממשל, ובראשם הנשיא פרנסואה הולנד. הפגישות התמקדו רובן ככולן בסוגיית הגרעין האיראני.

בפגישה עם הולנד חזר נתניהו על עמדתו כי יש להחמיר את הסנקציות על איראן. "הסנקציות הקיימות משפיעות על הכלכלה האיראנית, אך אין בהן די בכדי לעצור את תוכנית הגרעין", אמר במסיבת עיתונאים שכינס עם עמיתו הצרפתי בארמון האליזה. 

הולנד, שממשלתו תומכת בהשארת פתח לדיאלוג עם טהראן, השיב לנתניהו כי ארצו תתמוך בהחרפת הסנקציות "ככל שיידרש". לדבריו, איראן לא הוכיחה שתוכנית הגרעין שלה נועדה לצרכי שלום וכי אין בכוונתה לייצר נשק גרעיני. "אנחנו מקבלים את כל מה שאיראן עושה כדי לקדם מטרות גרעיניות אזרחיות", ציין הנשיא הצרפתי, "אבל ברגע שהיא פועלת לפיתוח גרעין צבאי, יש לנו חובה ללחוץ עליה כדי שתפסיק לעשות זאת. נמשיך לעשות זאת בשבועות ובחודשים הקרובים יחד עם הקהילה הבינלאומית.

נתניהו והולנד, אתמול בארמון האליזהצילום: ארז ליכטפילד

שני המנהיגים דנו בפגישתם  גם בדרכים לחדש את תהליך השלום בין ישראל לרשות הפלסטינית, זאת אף שהשניים חלוקים בדעותיהם לגבי המשך הבנייה בהתנחלויות. לעיתונאים אמר הולנד: "צרפת שואפת לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. בלי תנאים מקדימים, עם אותה מטרה שאנו מאז ומעולם שאפנו לה - שתי מדינות לשני עמים. מדינת ישראל, שיהיה לה את הביטחון הראוי לה ומדינה פלסטינית. רק משא ומתן יכול להביא לפתרון אמיתי".

לקראת סיום מסיבת העיתונאים אמר ראש הממשלה: "ביקשתי מהולנד לבוא לישראל, כדי שאוכל לגמול לו על האירוח כאן. אני לא מבטיח אבל שנוכל להגיש ארוחת צהריים כה מפוארת, כמו בצרפת, אבל כן נוכל להשתוות לחום הצרפתי".

זו פגישתו הראשונה של ראש הממשלה עם הנשיא הצרפתי מאז נכנס לתפקידו במאי 2012. זאת בעוד שהולנד אירח כבר פעמיים את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. הפעם האחרונה שבה ביקר נתניהו בפאריס הייתה במאי 2011, אז בא לצרפת בניסיון להבטיח את התנגדותה ליוזמה הפלסטינית להתקבל לאו"ם כחברה מן המניין.

נתניהו נפגש אתמול גם עם ראש ממשלת צרפת, ז'אן-מארק אירו, וכן עם שר החוץ הצרפתי לוראן פביוס.

היום הוא צפוי להגיע יחד עם הולנד לטולוז, שם ישתתפו השניים בטקס לזכרם של הרוגי הטבח שאירע במארס האחרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ