האלוף גדי שמני הודיע על פרישה מצה"ל

עם פרישתו של שמני, ששימש עד לאחרונה נספח צה"ל בוושינגטון, המועמדים הבולטים לתפקיד סגן הרמטכ"ל הם גדי אייזנקוט ואבי מזרחי

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
גילי כהן
גילי כהן

האלוף גדי שמני, ששימש עד לאחרונה כנספח הצבאי של צה"ל בוושינגטון, הודיע בימים האחרונים על פרישה משירות צבאי. שמני, אלוף ותיק שכיהן כמפקד פיקוד מרכז וכמזכירם הצבאי של ראשי הממשלה אריאל שרון . בעת כהונתו של האחרון, ב-2006, דחק שמני בה', קצינה ששרתה תחתיו, להתלונן על ההטרדה מצד . הוא יסיים את כהונתו בצה"ל לאחר 35 שנות שירות.

פרישתו של שמני סוללת את הדרך למרוץ על תפקיד סגן הרמטכ"ל עבור שני המועמדים הבולטים לתפקיד: האלוף ומפקד פיקוד מרכז לשעבר, אבי מזרחי. ההחלטה על המינוי צפויה להתקבל בקרוב. הרמטכ"ל, רב-אלוף, אף המליץ לקבל את ההחלטה בעניין כבר החודש.

שמו של אייזנקוט נקשר , לאחר ששניים מחבריו הקרובים, תמיר פרדו ואל"מ (במיל') גבי סיבוני, העבירו את המסמך לערוץ 2. בצמרת הצבא סבורים כי טיוטת הדו"ח בפרשה לא פוסלת את אייזנקוט מלכהן בתפקיד זה. גם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בקיץ כי אין מניעה משפטית לקדם את אייזנקוט.

שמניצילום: טס שפלן

השבוע הודיע הרמטכ"ל על שורת מינויים נוספת בקרב הקצונה הבכירה של צה"ל. בין היתר החליט גנץ למנות מפקדי אוגדות חדשים: תת-אלוף תמיר ידעי ישמש כמפקד אוגדת איו"ש, ואילו תת-אלוף איציק תורג'מן, מזכירו הצבאי של שר הביטחון אהוד ברק, ימונה למפקד אוגדה 36 החולשת על אזור רמת הגולן.

עוד נקבע כי תת-אלוף מוני כץ, ראש מטה מפקדת העומק ימונה למפקד אוגדה 91. הוא יחליף את תא"ל הרצי הלוי, אשר שימש בעבר ראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין ומח"ט הצנחנים, וימונה למפקד המכללה לפיקוד ומטה. בכך למעשה יוחלפו שני מפקדי האוגדות הסדירות בפיקוד הצפון בתוך מספר חודשים, עד למועד כניסתם המתוכנן בקיץ הקרוב. תת-אלוף אהרון חליוה, מפקד אוגדת מילואים מובחרת ומי ששימש בעברו מפקד בה"ד 1, ימונה לראש חטיבת המבצעים. שורת המינויים הזו תובא בקרוב לאישורו של שר הביטחון, אהוד ברק. כמו כן, צפוי סבב החלפות תפקידים נוסף בדרג מפקדי החטיבות הסדירות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ