יהודי מהרובע המוסלמי נדקר ע"י פלסטינים ונפצע קל-בינוני

הגבר, בן 35, נדקר בגבו כשעשה דרכו מהכותל אל ההתנחלות. אלמונים ניסו להצית מכוניות וריססו כתובות "תג מחיר מגרון" בכפר בורקע

גילי כהן
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ניר חסון

גבר יהודי כבן שלושים נפצע באורח קל-בינוני, לאחר שנדקר בגבו על ידי שני פלסטינים בכיכר ראס אל-עמוד שבירושלים. הנדקר פונה לבית החולים הדסה עין כרם. לאחר המקרה, החלו כוחות הביטחון בסריקות כדי לאתר את החשודים. על פי דיווחים פלסטינים, תושב ראס אל-עמוד נעצר בחשד לביצוע המעשה. משטרת ירושלים מעריכה כי הרקע לאירוע לאומני.

הגבר שנדקר הוא תושב הרובע המוסלמי. מחקירת המקרה עולה כי הוא עשה דרכו, ביחד עם אדם נוסף, מהכותל לעבר ראס אל-עמוד. כשהגיעו השניים לכיכר המרכזית של ראס אל-עמוד, במרחק של חמישים מטר ממעלה זיתים, התנפלו עליהם שני פלסטינים, דקרו את הקורבן בגבו ונמלטו. האדם שליווה את הגבר שנדקר לא נפגע. השניים הגיעו בכוחות עצמם להתנחלות ומשם פונה הפצוע לבית החולים.

באירוע אחר, התקבל הערב דיווח בחטיבה המרחבית בנימין על ניסיון לשריפת רכבים וריסוס כתובות גרפיטי בכפר בורקע שבאזור. על קירות בכפר רוססו הכתובות "תג מחיר מגרון" ו-"סורגת כיפה". ככל הנראה מדובר בתגובה להריסת שני מבני אבן ליד ההתנחלות יצהר, אתמול. המבנים היו במאחז-לוויין חדש מדרום ליצהר, המכונה "הסרוגה". הם הוקמו ללא היתרי בנייה על קרקע שטרם נקבע מעמדה.

הכתובות שרוססו היום בכפר בורקע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ