16 חודשי מאסר לגשש שהעביר מידע על כוחות צה"ל בדרום

במסגרת הפרשה נעצרו ביוני האחרון 12 חיילים ואנשי קבע בחשד לסחר בסמים בשווי של 800 אלף שקלים עם בדואים מסיני

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

גשש בשירות קבע ירצה 16 חודשים בכלא הצבאי, לאחר שהעביר מידע אודות פריסת כוחות צה"ל בדרום הארץ וסייע בכך למבריחי סמים.

פסק דינו של הגשש, נגד המשרת בקבע, ניתן בימים האחרונים בבית הדין הצבאי בקסטינה, בעקבות הודאתו בעבירות שיוחסו לו: קשירת קשר לביצוע פשע וחריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה. הגשש הודה כי נהג להעביר דיווחים על מיקומי כוחות צה"ל באזור הגבול עם מצרים, כמו גם על אמצעי התצפית הצה"ליים ותוואי השטח. על פי כתב האישום, מסר הגשש את המידע המדובר "לגורמים בלתי מורשים, אשר עשו שימוש במידע זה לצורך הברחות טובין בגבול ישראל-מצרים".

הפרשה נחשפה ביוני האחרון, אז נעצרו 12 חיילים ואנשי קבע זוטרים בחשד לסחר בסמים בשווי של 800 אלף שקלים. המשטרה הצבאית טענה אז כי שני אנשי קבע, בדרגת רס"ל, וחייל בשירות סדיר, היו מעורבים בסחר הסמים מסוג הרואין, קוקאין, חשיש וכדורי אקסטזי. כמו כן, שני אנשי קבע, בהם הנגד שהורשע ושישה חיילים נוספים, נעצרו בחשד כי מסרו מידע שהיה ברשותם על פריסת צה"ל בגבול ועל מארבים מתוכננים.

עמדה בקדש ברנע, בגבול ישראל מצרים, שם נתפסו בעבר סוחרי סמיםצילום: אליהו הרשקוביץ

בחקירת המשטרה התברר כי את המודיעין שאספו העבירו הללו בהודעות אס.אם.אס לאזרח בדואי, שהעביר את המידע לבדואי אחר, תושב מצרים. כך, על פי החשד, בוצעו ההברחות ללא כל הפרעה מצד גורמי צבא וביטחון, ובתמורה לכך קיבלו החיילים סכומי כסף המוערכים באלפי שקלים.

בבית הדין הצבאי של פיקוד הדרום בקסטינה, הוגש תחילה כתב אישום נגד הגשש, שכלל גם סעיפים שהאשימו אותו בהשתתפות בהברחות של טובין, נוסף על העבירות בהן הורשע. במהלך המשפט נמחק האישום שקשר את הנגד להשתתפות בהברחות. עו"ד יוסי לין, סנגורו של הגשש, מסר כי "מדובר בחייל מצטיין במשך תקופה ארוכה, שסיכן את חייו מספר פעמים בהיתקלויות עם מחבלים, והביע צער על המקרה".

כמו כן, מתגבש הסדר טיעון נגד אזרח נוסף שהיה מעורב בהברחות הללו, ונעצר אף הוא על ידי המשטרה.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ